Зустріч екореферентів Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ
Понеділок, 14 березня 2016, 16:53 11 березня 2016 року в рамках підготовки до благодатного часу Великого посту в навчальному корпусі Івано-Франківської архиєпархії відбулася квартальна зустріч деканальних екореферентів.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
- Завершився екологічний табір «Зелен-світ» у хорватському містечку Селіне
- Генеральний секретар Міжнародної католицької міграційної комісії здійснив візит до Івано-Франківської архиєпархії
Відкрив зустріч привітальним словом д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, коротко пригадавши присутнім мету і завдання Великопісної екологічної ініціативи, а саме: «допомогти глибше і повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за Богом створений світ та її втілення у повсякденному житті».
Далі отці-референти спільно з владикою Йосафатом (Мощичем), Єпикопом-помічником Івано-Франківської архиєпархії, розважали над темою Божого милосердя у місії Церкви. Владика Йосафат у своїй доповіді представив біблійні основи ювілейного відпусту, умови отримання та важливість повного відпусту в році Божого Милосердя. «Великою таємницею є занурення у Боже милосердя, яке порівнюється з Таїнством Хрещення. Нашим завданням є проголосити, донести правду про Боже милосердя до кожного віруючого. Папа через проголошення року Божого милосердя закликає суспільство до перезавантаження, до переосмислення цінностей і вартостей людського життя» – зазначив владика.
Отець Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архиєпархії, представив присутнім питання милосердя у творах митрополита А. Шептицького та практичні кроки його реалізації щодо Божого створіння в УГКЦ першої половини ХХ століття. Зокрема о. Михайло навів низхку прикладів з послань українського Мойсея, де показано роль Божого милосердя в житті християнина, а також наголосив на революційній, як на той час, природоохоронній діяльності Греко-Католицької Церкви, яка була спрямована на раціональне і ощадливе використання природних ресурсів Карпат. Звідси випливає, що збереження довкілля не є чимось новим в УГКЦ, а логічним продовженням і життєво необхідним актом милосердя людини до створіння.
Завершуючи свій виступ Івано-Франківський екореферент закликав до подальшої плідної праці словами великого Митрополита: «Легше часом кров пролити в одній хвилі ентузіазму, ніж довгі роки з трудом виконувати обов’язки, зносити спеку дня і жар сонця, злобу людей і ненависть ворогів, брак довір’я своїх і недостачу помочі від найближчих; і серед такої праці аж до кінця виконувати своє завдання, не чекаючи лаврів перед перемогою, ані винагороди перед заслугою!».
Кульмінацією зустрічі було представлення о. Володимиром Містерманом Великопісної ініціативи 2016 – «Сім діл милосердя щодо тіла і душі та їх екологічний вимір». Заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології зазначив, що діла милосердя не є якимись рекомендаціями чи порадами, а важливими середниками для здобуття Царства Божого. У своїй презентації о. Володимир вдало поєднав у семи блоках діла милосердя для душі і тіла.
В кінці зустрічі отці мали можливість ознайомитися із заходами, які планує проводити Бюро УГКЦ з питань екології в рамках Великопісної екологічної ініціативи, а саме: Всесвітня акція «Година землі», Всеукраїнський екологічний конкурс, присвячений 30-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, молитовно-практичні акції в часі посту (екологічні Хресні дороги, реколекції, прибирання, збір макулатури, посадка парафіяльних садів тощо).
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»