Завершилося перше військове паломництво на Святу землю
П'ятниця, 07 жовтня 2011, 15:30 5 жовтня 2011 року завершилося військове паломництво на Святу землю. Подорож військовослужбовців до місця народження, проповіді, смерті й воскресіння Ісуса Христа, організована Департаментом Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, відбулася вперше, проте всі учасники залишилися задоволеними і охоче відгукуються про можливість запровадження паломництва як щорічного.
5 жовтня 2011 року завершилося військове паломництво на Святу землю. Подорож військовослужбовців до місця народження, проповіді, смерті й воскресіння Ісуса Христа, організована Департаментом Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, відбулася вперше, проте всі учасники залишилися задоволеними і охоче відгукуються про можливість запровадження паломництва як щорічного.
Духовний провідник паломників-військовослужбовців, заступник керівника Департаменту та один з організаторів, о. Любомир Яворський ділиться враженнями від поїздки. «Це паломництво пройшло краще, ніж ми сподівалися, − каже священнослужитель. – Думаю, цьому передувала не так організація подорожі, як місце та внутрішнє налаштування на прощу до святих місць».
За словами о. Любомира, у поїздку вирушили військовослужбовці та їхні сім’ї з різних силових структур України, різних областей. Прочани представляли великий віковий діапазон: від 15 до 70 років. «Наприкінці паломництва було відчутно, що ми стали єдині», − розповідає о. Любомир. «Протягом усієї подорожі я відчував, що нас було більше як 50: кожен молився за свої сім’ї, за дітей та батьків, ми були чуйними та уважними одне до одного, кожного дня мали Літургію, сповідалися та причащалися».
Отець згадав дві особливі події, що сталися під час паломництва на Святу землю. Першою було відновлення таїнства Хрещення (символічний ритуал, під час якого всі промовляють «Вірую» та по черзі занурюються в воду. Таке відновлення важливе тим, що під час Хрещення в несвідомому віці хресні батьки за нас промовляють «Символ віри», а цього разу кожен може свідомо пригадати собі ті дари, якими Святий Дух наділяє людину, коли священик її хрестить).
Іншою знаковою подією, в якій взяли участь паломники з України, було весілля одної пари військовослужбовців у Кані Галилейській. «Йдеться про жінку і чоловіка, які 38 років прожили в сім’ї і, врешті, вирішили взяти шлюб. На цей важливий крок їх надихнула подорож святими місцями», − розповідає о. Любомир Яворський. Протягом усього паломництва кожен військовослужбовець брав участь у щоденній Службі Божій, регулярно причащався, молився та приходив на приватну розмову до священика. Таким чином, відновивши в собі бажання бути з Богом, пара уклала шлюб у Кані Галилейській – місці, де під час весілля Христос учинив чудо: перетворив воду на вино, встановивши перше таїнство – Подружжя.
Своїми враженнями поділився також референт Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, один з організаторів паломництва – Олександр Мельник. За його словами, всі паломники, які їхали з України у складі військової делегації, могли спостерігати, як під час поїздки формувалася спільна мета подорожі, учасники здружилися, а отже, подорож була корисна не лише для духовної віднови та віднайдення Бога всередині себе, а й приємна з боку людських стосунків: прийняття себе й іншого, увага та чуйність одне до одного.
Перед від’їздом учасники прощі щиро дякували о. Любомиру як духовному провіднику поїздки за невимушену і приємну подорож та можливість перебувати в місці, яке своїм земним життям освятив Ісус Христос.
Наступне паломництво на Святу землю для військовослужбовців заплановано провести через рік, у вересні.
Прес-служба Департаменту у справах душпастирства силових структур України
www.kapelanstvo.org.ua/news/298/
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»