Завершилася 52 Міжнародна військова проща до Люрду
Середа, 02 червня 2010, 09:51 Як раніше повідомлялося, українська військова делегація брала участь у 52-му Міжнародному паломництві до м. Люрд, яке відбувалося у період з 21 по 23 травня. Першою зупинкою паломників стало польське місто Вадовіци, де жив і працював Слуга Божий Іван Павло ІІ. Після спільної молитви паломники відвідали музей Івана Павла ІІ, і опісля, українська делегація відправилася до Праги.
Як раніше повідомлялося, українська військова делегація брала участь у 52-му Міжнародному паломництві до м. Люрд, яке відбувалося у період з 21 по 23 травня. Першою зупинкою паломників стало польське місто Вадовіци, де жив і працював Слуга Божий Іван Павло ІІ. Після спільної молитви паломники відвідали музей Івана Павла ІІ, і опісля, українська делегація відправилася до Праги.
По нічному переїзді паломники прибули до Мюнхена. Програма у Мюнхені включала два моменти: Божественна Літургія у храмі Покрови Пресвятої Богородиці та панахида на могилі провідника ОУН Степана Бандери.
У перший день паломництва у Люрді відбулось офіційне відкриття в підземній базиліці Пія XI. Паломництво розпочав військовий єпископ Франції Люк Равел. Гаслом цьогорічної прощі були слова: "Знак хреста є знаком життя". Представник Ватикану прочитав послання папи Венедикта XVI до учасників прощі. Про значення терпіння та переможний хрест, з якого тільки Бог може вивести добро, написав до присутніх Папа.
Презентації індивідуальних військових груп з кілька десяток країн світу зустріли з гарячими оплесками. Народні прапори кружляли над головами родин та цивільних людей, які супроводжували військових. Багато військових груп показали під час ходи численні репрезентації із оркестрами. Це був надзвичайний захоплюючий марш військових колон в святкових та історичних строях. Дуже хвилюючим моментом церемонії відкриття була процесія з хрестом, на якому Христос поранений кулями – слід постійної війни.
Наступного дня відбулася Хресна дорога, розважання під час якої опиралися на думки св. Івана Віанея. Учасники ходи несли хрест, який при кожній стації передавали. П'ятнадцять стацій Христових страждань разом з сценою Воскресіння розставлені на пагорбі над містом. Дорога розпочинається копією сходинок єрусалимської преторії. Увагу звертає хрест другої стації, де є вміщена реліквія Господнього хреста, а при дванадцятій стації знаходиться жертовник. Сама Хресна дорога закінчується стацією Воскресіння.
Цього ж дня відбулася процесія з Найсвятішими Тайнами від костелу св. Бернадетти до базиліки Пія XI.
Кульмінаційним моментом прощі військових до Люрду є суботня процесія з свічками. Військові колони плинули містом з запаленими свічками та молитвою на вервиці. Вкінці колон військові несли на раменах поранений через війну хрест з обстріляним Ісусом, якого поранена рука не перестає благословити своїх переслідувачів.
Завершення прощі відбулося в неділю Зіслання Святого Духа на апостолів. З ініціативи військового єпископа Франції, головна Літургія, за участю усіх прочан, була відслужена в наміренні покійного військового єпископа Польщі Тадея Плоцького та інших жертв катастрофи під Смоленськом.
Після обіду відбулася церемонія закриття військової прощі. Через ціле місто промарширували військові різних армій з своїми оркестрами. Учасники вислухали також послання Папи Венедикта XVI.
Слід відзначити, що впродовж паломництва одна пара з військовослужбовців української делегації прийняла Таїнство Подружжя, яке здійснив Владика Михаїл (Колтун) разом з отцями-паломниками в Українській церкві у м. Люрд.
Повертаючись додому, паломники відвідали Рим. У Ватикані відбулася аудієнція з Папою Римським Венедиктом XVI. Наприкінці загальної аудієнції, що відбулася в середу, 26 травня 2010 року, знову лунало Папське вітання українською мовою. Святіший Отець Венедикт XVI привітав делегацію українських військових, які під проводом Владики Михаїла (Колтуна) брали участь у міжнародному військовому паломництві до Люрду словами: «Щиро вітаю українських військовиків, учасників міжнародного військового паломництва до Люрду, і молюся про опіку Пречистої Діви Марії над ними та їхніми родинами».
На завершення паломництва делегація відвідала Собор св. Софії, де під час Архиєрейської Літургії військові численно приступили до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.
Минулої неділі делегація побувала у Відні. Там була відслужена Архиєрейська Літургія в українській греко-католицькій церкві св.Варвари.
Закінчилася проща військових у понеділок спільною подячною молитвою в храмі, на території Інституту сухопутних військ у м. Львові.
Для департаменту інформації розповів о. Любомир Яворський
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»