Закінчилася 38-ма зустріч Генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи
Вівторок, 15 червня 2010, 13:33 13 червня 2010 року у Римі закінчилася 38-ма зустріч Генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи. Чергова зустріч відбулася у Римі з нагоди закінчення Року Священства, і її учасники, разом із тисячами священиків з усіх кінців світу, 10 та 11 червня брали участь в його заключних богослужіннях, очолюваних Святішим Отцем Венедиктом XVI. Іншим молитовним моментом була заупокійна Служба Божа за єпископа Луїджі Падовезе, вбитого на початку червня у Туреччині.
13 червня 2010 року у Римі закінчилася 38-ма зустріч Генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи. Чергова зустріч відбулася у Римі з нагоди закінчення Року Священства, і її учасники, разом із тисячами священиків з усіх кінців світу, 10 та 11 червня брали участь в його заключних богослужіннях, очолюваних Святішим Отцем Венедиктом XVI. Іншим молитовним моментом була заупокійна Служба Божа за єпископа Луїджі Падовезе, вбитого на початку червня у Туреччині.
Цього року основна увага щорічного зібрання Генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи була присвячена викликам, пов’язаним з міжцерковною співпрацею, зокрема, внутрішнім відносинам між Церквами і між’єпархіальним контактам всередині Католицької Церкви. Крім того – відносинам Церкви з державними органами влади, а також відносинам із зовнішнім світом та публічною опінією. «Оскільки ці питання є зараз в центрі уваги, Церква застановляється над тим, щоби виробити певні механізми, як можемо краще повідомляти одні одних про різні проекти, що відбуваються у Церквах. Рівно ж як маємо реагувати на події, що відбуваються у політикумі і наших суспільствах, де Церква в Європі діє», – повідомив Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Під час засідань, кардинал Анджело Баняско, Президент Єпископської Конференції Італії, та кардинал Йосіп Божаніч, Архиєпископ Загребський та Віце-президент Ради Єпископських Конференцій Європи, говорили про першочергове завдання Церкви у Європі, яким є «захищати» людське з огляду на його стосунок з Христом, наголошуючи на тому, що йти проти течії, іноді, вимагає відваги. Праці продовжилися обміном думками про діяльність єпископських конференції та актуальні проблеми у різних європейських країнах, – повідомляє «Радіо Ватикан».
Про стосунки Церкви зі світом комунікацій та громадською думкою доповідали о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Директор Ватиканського Прес-центру, Ватиканського Радіо та Ватиканського Телецентру, і о. Доменіко Помпілі, речник Єпископської Конференції Італії. Отець Ломбарді наголосив на необхідності звернути увагу на «глобалізованість інформації», внаслідок чого те, що відбувається на місцевому рівні, відразу має резонанс на міжнародному, і навпаки.
Отець Помпілі вказав на небезпеку «передавати» стереотипний образ Церкви, згідно з яким християнство у суспільстві, опанованому різноманітністю цінностей, зводиться до одного з конкурентів у щоденному змаганні за утвердження певних цінностей. Потрібно, натомість, мати відвагу для того, щоб відкинути цю, наперед визначену, роль, віддаючи перевагу красі та силі свідчення. Допомогою в цьому може стати застосування нових засобів суспільної комунікації. Цей тематичний блок завершився відвідинами студій католицького телеканалу TV2000.
До Ради Єпископських Конференцій Європи входять 33 Єпископські Конференції, представлені своїми Головами, а також архиєпископи Люксембургу та Князівства Монако, маронітський архиєпископ Кіпру та Ординарій Кишинева в Молдові. Україна має двох представників – від Синоду Єпископів УГКЦ та Конференції Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні. Раду на даний час очолює кардинал Петер Ерде, Архиєпископ Ештерґому-Будапешту.
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами «Радіо Ватикан»
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»