Єпископи Української Греко-Католицької Церкви прибувають до Риму на Синод УГКЦ
Субота, 31 серпня 2019, 22:33 Цьогоріч 1–10 вересня відбудеться Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви у Вічному місті Римі. У цей час члени Синоду прибувають до Української папської колегії святого Йосафата, де й відбуватимуться синодальні засідання.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Любов народжує героїв: 14 точок для призадуми із посинодального послання
- «Церква покликана нести знедоленій і зраненій людині ліки розради і любові», – єпископи УГКЦ у посланні «Перемагай зло добром!»
- «Остаточно переможемо лише тоді, коли продовжуватимемо любити», – єпископи УГКЦ у синодальному посланні 2022 року
Місце Синоду Єпископів вибране невипадково, адже головною темою синодальних засідань стане «Сопричастя в житті та свідченні Української Греко-Католицької Церкви».
Цьогоріч на Синоді очікується близько 40 владик Української Греко-Католицької Церкви з усього світу. Найстаршим стане єпископ-емерит Василь Лостен, вислужений єпарх Стемфордський, якому цього року виповнилося 89 років, а наймолодшим — владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський, якому виповнилося 40 років.
Варто зазначити, що до участі в Синоді запрошені усі єпископи Української Греко-Католицької Церкви, які силою церковного права та своєї присяги мають невідкладний обов’язок брати в ньому участь. Єпископів-емеритів, членів Священного Синоду, Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, сердечно запрошує.
Здебільшого єпископи будуть зустрічатися в Українській папській колегії святого Йосафата, розташованій між румунською та північноамериканською папськими колегіями на пагорбі Янікул в Римі. Це практично в самому центрі міста і лише в декількох хвилинах ходьби від базиліки Святого апостола Петра та Ватикану. Тому єпископам буде дуже зручно проживати там і проводити свої синодальні сесії. Варто зазначити, що Колегія святого Йосафата є місцем формації та проживання для українських студентів протягом останніх 87 років (хоча українська колегія в Римі датується століттями).
Розмірковуючи над майбутнім Синодом, митрополит Лаврентій Гуцуляк зазначив, що з самого початку важливе значення полягало в тому, щоби всі українські католицькі єпископи з усього світу були запрошені до Риму для участі у засіданнях. Це подія, що не відбувалася вже досить давно. За словами архиєпископа Лаврентія, йому було запропоновано підготувати документ для презентації на спеціальній зустрічі між Українською греко-католицькою ієрархією та Папою Франциском у Римі на початку липня. Відтак його також попросили підготувати презентацію для майбутнього Синоду щодо концепції «сопричастя» на всій території Української Греко-Католицької Церкви в Канаді.
Митрополит Лаврентій також згадав, що буде обговорено майбутнє концепції та робочої групи «Жива парафія — місце зустрічі із живим Христом», яка мала мандат до 2020 року. Буде також досліджено нещодавно створену Душпастирську раду при Патріаршій курії УГКЦ. Це викликає особливий інтерес, оскільки Душпастирська рада повинна стати дорадчим органом, який охоплюватиме всю Церкву в усьому світі.
1 вересня цього року відбудеться Божественна Літургія у соборі Святої Софії у Римі (Італія), яку очолить Блаженніший Святослав, Отець й Глава УГКЦ за участі усього єпископату нашої Церкви, численного духовенства, монашества та мирян. «Ми запрошуємо усі наші єпархії, екзархати та паломницькі центри до організації цього паломництва задля спільної всецерковної молитви у храмі Святої Софії з нагоди 50-ліття із дня його освячення», — зазначив владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Окрім цього, ще однією запланованою подією цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ стане відзначення у м. Римі 150-ліття від дня народження та 100-ліття від дня смерті блаженної Йосафати Гордашевської. 5 вересня о 15:00 год. у Папській базиліці Санта Марія Маджоре за участі усього єпископату УГКЦ на чолі із Блаженнішим Святославом відбудеться Божественна Літургія.
Фото з архіву
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
synod.ugcc.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»