Візит президента Папської ради у справах ЗМІ до Католицького медіа-центру
Понеділок, 21 травня 2012, 21:13 «Я дуже радію з приводу того, що свою першу Службу Божу в Україні можу відправити в Католицькому медіа-центрі». Такими словами звернувся під час проповіді до присутніх на молитві Архиєпископ Клаудіо Марія Челлі – президент Папської ради у справах ЗМІ, який 21 травня очолив Службу Божу в каплиці Покровителів ЗМІ в КМЦ у Києві.
«Я дуже радію з приводу того, що свою першу Службу Божу в Україні можу відправити в Католицькому медіа-центрі». Такими словами звернувся під час проповіді до присутніх на молитві Архиєпископ Клаудіо Марія Челлі – президент Папської ради у справах ЗМІ, який 21 травня очолив Службу Божу в каплиці Покровителів ЗМІ в КМЦ у Києві.
«Цю Святу Месу відправляю за усіх вас, працівників католицьких соціальних комунікацій в Україні, щоб мали відвагу невпинно говорити правду про Бога і правду про людину», - зазначив Архиєпископ Челлі.
На завершення Служби Божої одна з волонтерів подякувала високому гостю такими словами: «Ваше Високопреосвященство, від імені зібраних тут журналістів і волонтерів Католицького медіа-центру і "Телебачення Віковічного слова" в Україні хочемо подякувати Вам за сьогоднішню присутність, а передусім за спільну Святу Месу в цій каплиці. Для нас це важливий знак і важливе місце, бо тут ми можемо кожного місяця збиратися разом і ділитися досвідом, тренуватися й знаходити духовне зміцнення, щоб справді бути свідками Ісуса Христа в сьогоднішній нелегкій сфері світських засобів масової інформації. Ми дякуємо Богові, що ви разом із нами сьогодні присутні в цій каплиці, з якої щоденно лине молитва за працівників ЗМІ й волонтерів. Просимо вашого благословення на наше служіння й працю для добра Католицького медіа-центру та християнських ЗМІ України».
Незважаючи на робочий день і на ранковий час, на зустріч із ватиканським високопосадовцем прийшло понад 30 осіб, серед яких були здебільшого волонтери «Телебачення Віковічного Слова» (EWTN), але також і журналісти з інших телевізійних каналів, котрі співпрацюють із Католицьким медіа-центром («5 Канал», ТРК «Ера» тощо). Поза тим, були присутні також представники католицьких ЗМІ з Києва: директор «Радіо Марія» о. Олексій Самсонов та Ірина Максименко з «Католицького вісника».
Супроводжували президента Папської ради монс. В’ячеслав Тумір, секретар Апостольської нунціатури в Україні, та о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.
Після Служби Божої відбулася зустріч, під час якої президент Папської ради нагадав усім про різницю між інформацією та комунікацією: «Комунікація – це щось більше, ніж інформація. Комунікація – це передавання, це свідчення. Саме тому всі ми повинні бути справжніми комунікаторами, тобто свідчити про Ісуса Христа скрізь, де ми є і де працюємо».
Архиєпископ Челлі звернув увагу на питання виховання молоді, а також на наше свідчення в сучасному світі. «Хочу поставити перед вами два завдання: перше – дбайте про молодь, намагайтеся, щоб було чимало програм, які будуть вказувати справжню дорогу для молодого покоління – тобто для осіб віком 20-40 років. Сьогодні їм пропонується чимало доріг, які нікуди не ведуть. Натомість ви маєте показувати справжню дорогу, якою є Ісус Христос. Отже, перше – це молодь. Друге – це турбота про тих, хто далеко від Церкви. У світі є багато людей самотніх, незважаючи на те, що мають мобільні телефони й інші сучасні засоби спілкування. Вони страждають серцем, бо в ньому – пустка. Саме тому намагайтеся йти не лише до віруючих, а й також до невіруючих, до тих, які самі загубилися й далеко від Бога».
Відтак Архиєпископ Челлі поїхав читати лекцію в Інституті міжнародних відносин та Інституті журналістики Київського національного університету імені Т. Шевченка на тему «Проголошувати цінності сьогодні».
фоторепортаж
http://www.catholic-media.org/ua/news/ukraine/5621-czelli-w-kmc-21-05-2012.html
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»