Відзнаки блаженного священномученика Омеляна Ковча цьогоріч вручатимуть у Луцьку
Вівторок, 15 червня 2010, 21:31 Церемонія нагородження відзнаками блаженного священномученика Омеляна Ковча цьогоріч відбудеться 27 червня у Луцьку. Таке рішення ухвалив Комітет з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. Відзнаки цьогорічним лауреатам вручатиме Глава Української Греко-Католицької Церкви, Почесний голова Комітету Блаженніший Любомир (Гузар). Напередодні події Предстоятель українських греко-католиків прибуде на Волинь для участі у Постійному Синоді УГКЦ.
Церемонія нагородження відзнаками блаженного священномученика Омеляна Ковча цьогоріч відбудеться 27 червня у Луцьку. Таке рішення ухвалив Комітет з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.
Відзнаки цьогорічним лауреатам вручатиме Глава Української Греко-Католицької Церкви, Почесний голова Комітету Блаженніший Любомир (Гузар). Напередодні події Предстоятель українських греко-католиків прибуде на Волинь для участі у Постійному Синоді УГКЦ.
«Саме на прикладах вчинків таких людей як о. Омелян Ковч ми можемо говорити про самовираження народу у роки лихоліття, – зазначив відомий український історик, професор Київського університету Володимир Сергійчук, який входить до Комітету з ушанування пам’яті блаженного священномученика. – Адже загальних фраз з радянської пропаганди ми знаємо багато, а от про конкретний чин жертовності, на жаль, інформації маємо недостатньо».
У 1999 році Єврейська рада України удостоїла о. Омеляна Ковча званням «Праведник України». У 2001 році під час душпастирського візиту до України Папа Іван Павло ІІ проголосив українського духівника Омеляна Ковча блаженним священномучеником.
Позиція відкритості отця Омеляна на кожну людину без огляду на національну та релігійну приналежність особливо проявилася у важкий час війни. Під час німецької окупації священик не стерпів злодіянь фашистів проти юдеїв. Він особисто рятував євреїв з підпаленої синагоги у Перемишлянах на Львівщині, де він був греко-калолицьким парохом. Попри заборони окупаційної влади, отець хрестив переслідуваних євреїв. За це українського священика 30 грудня 1942 року гестапо забрало до Львівської в’язниці. У серпні 1943 року отця Омеляна відправили до табору смерті «Майданек», що знаходився неподалік м. Люблін у Польщі. Священик добровільно відмовився від звільнення з концтвабору і до останнього дня сповнював свою душпастирську місію серед ув’язнених, що належали до різних національностей і віросповідань. Серед в’язнів табору він був єдиним священнослужителем. Отець Омелян Ковч загинув у «Майданеку» у березні 1944 року.
«У діяльності нашого Комітету сконцентровані представники різних вір і національностей, – зазначив Іван Васюник, заступник Голови Комітету з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. – На прикладі отця Омеляна ми повинні зрозуміти, що кожна людська смерть є трагедією для всього людства. Вручення нагород блаженного священномученика Омеляна Ковча і презентація самого Комітету на Волині матиме своє символічне значення».
Як повідомили організатори заходу, серед цьогорічних претендентів на вручення відзнаки є представники різних держав і національностей, які у своєму житті та діяльності продемонстрували сповідування принципів українського духівника із Майданека.
Довідка
Вперше відзнаку блаженного священномученика Омеляна Ковча було вручено 24 квітня 2009 року після завершення Літургії. Її було відслужено на місці будівництва Патріаршого центру УГКЦ у Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5). Того дня блаженного священномученика Омеляна Ковча було проголошено покровителем душпастирів УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»