«Відчути Бога, підтримавши ближнього» – в УКУ готуються до «Вифлеємської гостини»
Четвер, 04 січня 2018, 13:28 Цього року організатори щорічної акції «Святвечір для нужденних» планують відвідати з різдвяними гостинцями близько 900 людей, серед яких безхатченки, нужденні та одинокі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Також вони завітають до пацієнтів Обласної клінічної психіатричної лікарні, Паліативного відділення шпиталю ім. Митрополита Андрея (Шептицького), Військово-медичного клінічного центру західного регіону та Львівської виправної колонії №30.
Близько 150 нужденних зможуть провести Надвечір’я Різдва Христового спільно зі студентами та волонтерами в стінах Філософсько-богословського факультету УКУ.
Такий захід проводиться вже 22-й раз як добра традиція, яку започаткував Митрополит Андрей Шептицький ще в стінах Львівської богословської академії, коли роздавав новорічні подарунки малозабезпеченим людям Львова. Серед них були не лише християни, але й зокрема, єврейські діти.
За словами організатора акції Назарія Петріва, аспіранта кафедри церковної історії УКУ, щороку кількість людей, які отримують різдвяні гостинці збільшується. Ще 9 років тому орієнтувалися на 100 людей, а цього року вже близько тисячі.
«Це не тільки благодійна акція чи доброчинний захід, а насамперед місце зустрічі людей. Можливо, для когось із наших гостей вечеря з нами напередодні Різдва Христового є одинокою можливістю відчути себе потрібним, почутися любленим. Думаю, для всіх нас загалом є набагато простіше любити чи навіть захоплюватися тими, хто має певне визнання чи статус у суспільстві, – і це абсолютно нормально. Проте, логіка Вифлеємської гостини є трохи іншою. Тут кожен з нас має нагоду відкрити себе з іншої перспективи, часом навіть зруйнувати вже сформовані погляди і стереотипи, побачити цінність людини незалежно від її соціального статусу чи впливу. Як на мене, це і є головна мета Святвечора. Бо як можемо побачити Бога, коли не бачимо брата?» – розповідає хлопець.
Зібрати людей на Святвечір вдається через Центр соціального захисту, в якому реєструються потребуючі. Частину людей, які з різних причин не стоять на обліку, можна знайти через благодійні організації чи парохії, які працюють із цією категорією суспільства. А ще в цьому допомагають самі безхатченки. За понад 20 років деякі бездомні вже знають, що проводиться такий захід і працюють, як добре радіо, передаючи інформацію одне одному.
Організувати таку акцію вдається завдяки волонтерам, серед яких не лише студенти, не лише львів’яни, але й гості з інших країн (Польща, Австралія, США). Впродовж жовтня вони допомагають зібрати кошти. «Щороку до організацій Святвечора долучається від 25 до 40 волонтерів. Цікаво, що більшість з них – це люди, які почули про захід завдяки ЗМІ чи друзям з університету. Впродовж останніх років маємо цікавий досвід волонтерства. Так, наймолодшому нашому волонтеру, який прийшов з татом, було років 6, а найстаршому — близько 70-ти», – зауважив Назарій Петрів.
Зазвичай Святвечір починається о 14.00 год спільною колядкою чи вертепом, о 15.00 год. – святкове богослужіння, а о 16.00 год. розпочнеться вечеря.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ucu.edu.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»