Владикам Синоду Єпископів УГКЦ презентували документальний фільм про українську еміграцію в Італії
Субота, 07 вересня 2019, 12:06 Під час Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви відбувся допрем’єрний показ документальної стрічки про українську еміграцію в Італії та відповідь духовенства УГКЦ на духовні потреби цих людей.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Любов народжує героїв: 14 точок для призадуми із посинодального послання
- «Церква покликана нести знедоленій і зраненій людині ліки розради і любові», – єпископи УГКЦ у посланні «Перемагай зло добром!»
- «Остаточно переможемо лише тоді, коли продовжуватимемо любити», – єпископи УГКЦ у синодальному посланні 2022 року
Фільм розповідає про минулі та сучасні реалії душпастирства Української Греко-Католицької Церкви серед українських емігрантів в Італійській Республіці. Документальна стрічка знімалася із благословення тодішнього Апостольського візитатора для українців візантійського обряду, а вже сьогоднішнього Апостольського делегата владики Діонісія Ляховича протягом двох років. Авторами кінокартини стали випускники Папського університету Святого Хреста — Тарас Жеплінський та Микола Мудрик, а також Іванна Гребеняк із Американського університету Риму.
Як зазначають самі автори фільму, впродовж зйомок вони познайомилися із понад ста особами, що представили свою історію еміграції, яку неможливо було слухати без сліз на очах та справді відкритого серця.
Ще одним ідейним натхненником кінострічки став Пасторальний координатор для українців в Італії о. Володимир Волошин, який поділився своїми думками стосовно її створення: «На сьогоднішній день вже є декілька документальних фільмів про життя українців в Італії, але, на превеликий жаль, ці фільми не віддзеркалюють справжнього життя, того, чим живе, візьмемо для прикладу, наша Греко-Католицька Церква разом зі своєю спільнотою тут, в Італії. Тому це була друга думка, яка йшла за тією першою, — зібрати якийсь матеріал до ювілею. Ця друга думка повела нас далі — до реалізації фільму. Фільм, який представлятиме життя української спільноти в Італії та Української Греко-Католицької Церкви, яка прийшла послужити цій спільноті. Але також додам ще й третю думку, що це є архівний документ. Ми живемо в час можливостей скористатися новітніми технологіями: телефонами, фотоапаратами, комп’ютерами, де архівні документи у паперах починають щораз то менше і менше зберігатися, і ця історія української спільноти в Італії ризикує бути втраченою, тому що вона не є зібраною у книжку, відео чи фотографію».
Окрім того, отець Володимир наголосив на унікальності цього проєкту та його важливій цінності для майбутніх поколінь: «Унікальністю цього проєкту є сама структура викладу матеріалу, який починається з того моменту, коли люди вирішили вирушити далеко у різні країни світу в пошуках праці. Тут, зокрема, говоримо про Італію, — що їх мотивувало, які пережиття в них були? До першої частини можна додати також труднощі, — про які вони розповідатимуть у цьому фільмі, — з якими вони зустрілися, як їх пережили. Друга частина — це виклик, який постав перед Українською Церквою, зокрема тією, яка тоді була представлена тут студентами, що приїхали на навчання. Вони повинні були поєднувати нелегку працю на студіях з душпастирською працею, а саме в той вільний від навчання день — неділю — мали обов’язок їхати служити нашим людям, з ними ту неділю жити. Це другий важливий момент того служіння Церкви українській спільноті, але є також і третій дуже важливий момент — це життя самої української спільноти УГКЦ, багатої на українські національні та релігійні традиції. Власне, фільм має на меті показати, чим живуть українці в тих чи інших містах, спільнотах, щоб якоюсь мірою розвіяти певні сумніви чи неправильні думки тих, хто мало ще знає або має помилкове бачення українців у Італії».
Варто зазначити, що презентація документальної стрічки відбудеться спершу в Італії, а згодом її зможе переглянути й український глядач.
За матеріалами офіційного сайту УГКЦ в Італії
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»