Владика Василій (Івасюк) благословив учасників VII Молодіжного етно-духовного фестивалю “Обнова-фест 2015”
Середа, 03 червня 2015, 15:54 Владика Василій (Івасюк) благословив учасників VII Молодіжного етно-духовного фестивалю “Обнова-фест 2015”, який традиційно проходить в Чернівцях та особисто взяв участь у молодіжному форумі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- «Обнова» запрошує на зустріч-обговорення «РПЦ: служіння Богу чи ФСБ?»
- Молодь Тернополя помолилася молитву СДМ
Цьогорічний Фестиваль присвячений 150-літньому Ювілею від Дня народження Великого Митрополита Андрея Шептицького.
“Обнова-фест 2015” в Чернівцях відбувся 31 травня. Єпископ Василій разом з духовенством УГКЦ та УПЦ (КП) спільно молилися за українську молодь та за мир в українській Державі. Зокрема владика сказав: “…дякую Богові, що сьогодні над фестивалем гарне мирне сонячне небо. Просімо у Бога, щоб таке небо було над всією Україною і цілим світом. Бажаю всім (молодь), щоб ваш відпочинок був у Святому Дусі…” Після спільної молитви владика Василь не шкодуючи ніг, під привітним сонечком, відправився у подорож обнова-фестом. Майже чотири години єпископ відвідував фестивальні куточки, навчав, благословляв і пригортав любов’ю всіх дітей, котрі траплялися владиці того дня у музею народної архітектури та побуту в Чернівцях. Зазначимо, що музей займає майже дев’ять гектарів міської території.
Трохи історії
Ще у 1930 році з ініціативи нашої Церкви постав Генеральний Інститут Католицької Акції Греко-Католицької Галицької провінції. Для того, щоб зорганізувати студентську молодь у лоні Церкви, в Католицькій Акції створюється Товариство українських студентів-католитків “Обнова”. Від самого початку “Обнова” мала два головні напрямки праці - місійна робота з молоддю та самоосвіта. Гаслом Товариства є “Обновити все в Христі”. “Обнова”, як представник інтелектуальної частини молоді - студентство, мала творити молодіжну еліту. Кожен член товариства готував доповіді, реферати, які зачитувались і обговорювались у колі Товариства. Тематика була всебічна: історичні, мистецькі дослідження, філософсько-богословські роздуми.
У науковій роботі “Обнові” допомагало Богословське Наукове Товариство на чолі з о. Йосипом Сліпим, а також створений спеціально з ініціативи митрополита А.Шептицького Український Католицький Академічний Сеньйорат, що складався зі старшої інтелігенції. Митрополит, зацікавлений в розвитку “Обнови”, сам запрошував знаних науковців до участі в УКАС. Для “Обнови” створювались Церквою добрі умови для життя та діяльності.
Душпастирем Товариства був призначений о. д-р. Микола Конрад, людина великого таланту як науковець і педагог. У 1937 р. Його змінив о.д-р Іван Гриньох, геній думки і слова, відомий теолог і визначний суспільний діяч. Часто в зовнішній і внутрішній роботі “Обнови” бере участь і сам митрополит Андрей, насамперед як духовний опікун і великий меценат. ТУСК стає чи не найбільшим діячем Католицької Акції, і це було попри те, що членів Товариства було тільки кілька десятків на більш як двохтисячний студентський Львів. Згодом уцерковлені студентські товариства постають і в інших містах де вирує студентське життя…
Після легалізації Церкви в 90-х, молодіжний християнський форум підносить свій голос разом із Воскреслою Церквою. Чернівецьке Товариство українських студентів-католиків “Обнова” - ще зовсім юна організація, адже утворилася лише 1998 році. Чернівецькій “Обнові” - 17 років. Буковинські студенти зібрались на парафії Собору Успення Пресвятої Богородиці з благословення пароха громади о. мітрата Валерія Сиротюка. Духівниками ТУСК Чернівців були всечесні отці Володимир Боровий, отець Дмитро Винник, а сьогодні опікується обновлятами наймолодший священик Буковинського вікаріату – о. Руслан Боровий (колишній член Чернівецької Обнови).
Про ”Обнова-фест”
Буковинський молодіжний етнодуховний фестиваль “Обнова-фест” проводиться з ініціативи Чернівецької “Обнови” з 2008 року. Попередніми роками форум відвідали десятки тисяч гостей і він увійшов до числа найулюбленіших, і найпопулярніших фестивалів у західній Україні. В “Обнова-фесті” брали участь кращі молодіжні та етнічно-духовні фольклорні колективи. До участі були запрошені Чернівецький обласний академічний музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської, Чернівецький театр студія “Голос”, Чернівецький обласний театр ляльок, формація “Тіні вогню”, відомі музичні гурти (дует “Писанка”, “Н-Три”, “Очеретяний кіт”, “Стелсі”, “Пропала грамота”, “Тарута”, “Кораллі”, “Оратанія”, “Знак води”, “Самі свої”, “Фліт”, “Тінь сонця”, “От Vinta”, “Перкалаба”, “Kozak System”, “Гуцул Каліпсо”, “Бандербенд”, ”Мері”…).
Фестиваль відбувається з благословення Правлячого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ на Зелені свята у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту (вул. Світловодська 2).
Метою фестивалю є навчити молодь любити українські народні звичаї, історію, традиції, молодіжну християнську культуру. Обнова-фест запрошує у коло любителів етно-культури молодих християн різних конфесій. Зазвичай програма заходу передбачає молитовне відкриття за участю першоієрархів та влади краю. Виступи аматорських та професійних фольклорних і танцювальних колективів, театрів, виставка-продаж виробів народних майстрів, історична реконструкція, цікаві забави для дорослих і дітей (катання на конях, конкурс дитячої творчості, туристичні атракціони та інше), майстер-класи (бісероплетіння, вишивка, гончарство, виготовлення дощовиць, валяння шерсті, виробництво народних прикрас і ляльок-мотанок, гра на народних інструментах та інші), буковинська кухня, показ національних мультфільмів та кіно, концерт відомих українських гуртів та молодих виконавців. Всі заходи фестивалю відбуваються з любов’ю у Христі і у супроводі молитви.
Щира подяка Чернівецьким обновлятам за дух свята, а головно голові ТУСК “Обнова” Чернівців Юлії Борові та співголовам оргкомітету “Обнова-Фест” Мар’яну і Тарасу Лазарукам.
Благочестивий Митрополите Андрею! Моли Бога за нашу молодь!
Повідомив Антоній Ромко для прес-служби єпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»