Владика Петро Стасюк одержав звання почесного члена Спілки української молоді
Понеділок, 05 серпня 2019, 09:29 28 липня 2019 року Спілка української молоді Австралії присвоїла преосвященному владиці Петру Стасюку, єпархові Мельбурнському для українців в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, звання почесного члена.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владиці Степану Сусу вручено відзнаку духовного опікуна СУМу
- «Саме молитва єднає людей між собою і дає можливість будувати спільноту», – Глава УГКЦ до всесвітнього дня молитви за СУМ
- Владика Миколай Бичок поділився своїми думками про переїзд в Австралію, запрошення нових священників та перші кроки
26–28 липня 2019 року в Мельбурні відбулася Конференція лідерства й освіти ім. Василя Сенка, організована крайовою управою Спілки української молоді Австралії (СУМ).
Конференцію провела голова виховної ради крайової управи Тетяна Захаряк і в ній взяло участь понад 30 дружинників із цілої Австралії, зокрема Сіднея, Мельбурна, Джилонґа та Перта.
Взявши до уваги Резолюції ХХІV З’їзду Спілки української молоді Австралії та стратегічний план крайової управи, конференція була присвячена роботі осередків і відновленню загальних знань про організацію. Серед учасників заходу були: почесний консул України в Сіднеї Ярослав Дума OAM, перший заступника Світової управи СУМ д. Петро Дума та голи осередків із Мельбурна, (д. Андрій Лех), Сіднея (д. Юстин Сенько), Джилонґа (д. Марко Гид) і Перта (д. Андрій Лозик).
Відкриття конференції СУМ
Програму презентувала голова виховної ради крайової управи под. Тетяна Захаряк. Відкриття конференція відбулося увечері п’ятниці, 26 липня, у Кваліті готел Мельнбурн аеропорт, де учасники з різних осередків могли познайомитися та поспілкуватися у неформальній атмосфері. Офіційна програма розпочалася у суботу. Відкриваючи офіційну частину конференції, голова СУМ в Австралії д. Андрій Дума пояснив, що означає лідерство та які якості притаманні лідерам, а також розповів про важливість командної роботи.
Варто зазначити, що цьогорічний захід став третьою крайовою конференцією лідерства, яку управа організовує в пам’ять покійного д. Василя Сенька, який був взірцем лідерства для молоді української спільноти Австралії.
Под. Тетяна Захаряк підготувала вікторину на тему СУМознавства. Ця вікторина стала хорошою нагодою для дружинників і виховників перевірити свої знання про СУМ: історію, визначних постаттей, значення герба, ступені та закони юнацтва тощо. Друг Олекса Матіюк зі Сіднея виступив із доповіддю про історію СУМу – «Історія СУМ у контексті світової історії». Презентація розкрила передумови створення організації та критичні історичні моменти української історії.
Освітньо-історичну частину завершла презентація генерального секретаря крайової управи д. Маркіян Стефанишина про ідеали СУМ і ОУН (Організації українських націоналістів). Вона складалася з історії ОУН й аналізу того, як ідеали і закони СУМ відповідають засадам ОУН.
Пізніше голова крайової управи д. Андрій Дума та референт комунікації д. Марко Гид провели жваву дискусійну сесію про майбутній розвиток СУМ. Основна тема стосувалася того, як не перетворити організацію на соціальний клуб, а продовжувати навчати молодь, зберігаючи її ідеали.
СУМ у співпраці з українською громадою в Австралії
Після обіду конференційні сесії продовжилися доповіддями про лідерство. Голова осередку СУМ у Перт, д. Андрій Лозик та члени осередкової управи опрацювали майстерню з дружинниками про застосування своїх професійних знань і навичок у роботі з організації та громади. Після чого голова осередку СУМ у Сідней д. Юстин Сенько представив учасникам проект до Дня Незалежності – UkiFest 2019, який організовує місцева громада за підтримки сумівців-дружинників, які мають бажання працювати не лише в СУМі, а й українській спільноті. Ця сесія допомогла учасникам усвідомити те, що важливою частиною суспільної праці є активна участь СУМ у житті української громади та Церкви Австралії.
Перший заступник голови Світової управи СУМ д. Петро Дума провів інформаційну сесію, адресовану молодим дружинникам, які вступають до управи. Він розповів, про СУМівській статут і правильник: що це, що можна в них знайти, як їх вживати тощо. Також розтлумачив ступені дружинників і закликав продовжувати роботу в рядах організації, щоб їх досягти. Він же заохочував осередки подавати аплікації на почесне членство для довголітніх членів осередку, пояснивши, що означає почесне членство та правила на подання.
Голова осередку СУМ Мельбурна та под. Дарка Сенько (дружина покійного д. Василя Сенька) з осередку СУМ Сіднея провели дискусію на тему «Як виглядає моя СУМівська управа?». Вони обговорили різні ролі в управі, структури та їхні обов’язки.
Організаційний референт крайової управи под. Тамара Моравська презентувала доповідь про юридичні зобов’язання, кодекс, правила поведінки, які є обов’язковими в осередках. На останній сесії под. Марійка Дума зі Сіднея пояснила юридичні аспекти створення безпечного для дітей середовища: в чому суть і як забезпечити в осередках організації.
Підсумки конференції СУМ
Організатори конференції відзначають, що вона відбулася успішно. Її учасники дізналися історію та про цінності СУМ, важливість освітніх програм, статути та різні правила, структури управи і їхні функції. Офіційна програма заходу закінчилася в суботу спільною вечерею, на якій учасники мали можливість ближче познайомитися.
Наступного дня, 28 липня, учасники конференції відвідали Архиєрейську Літургію в катедрі Української Католицької Церкви Святих верховних апостолів Петра і Павла у Північному Мельбурні. Під час проповіді владика Петро Стасюк привітав СУМівців та подякував за їхню роботу з молоддю в рядах Спілки української молоді на церковній ниві та житті української громади.
Після Літургії відбулася спільна фотографія з учасниками конференції в одностроях. Також крайові та осередкові управи відбули на крайовий пленум, де крайова управа представила свою роботу за минулий рік. Пленум став хорошою нагодою для учасників, які не є членами управи, побачити її роботу.
У крайовому пленумі взяв участь єпарх українців греко-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, преосвященний владика Петро Стасюк. На пленумі крайова управа формально ратифікувала подання осередку СУМ Мельбурна на визнання довголітнього головного капелана СУМ владики Петра Стасюка почесним членом СУМ в Австралії. Вітаючи владику як почесного члена, д. Андрій Дума подякував за його довголітню працю на благо СУМівської молоді.
Крайова управа висловила подяку всім учасникам, викладачам і всім, хто допоміг провести конференцію.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»