АКТУАЛЬНО

Владика Кен (Новаківський): «Синод має зробити певний іспит сумління щодо стратегії Церкви»

Понеділок, 31 серпня 2015, 17:08
31 серпня члени Синоду Єпископів УГКЦ заслухали доповідь щодо головної теми Синоду: «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики». Її виголосив владика Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський Української Греко-Католицької Церкви. У доповіді він підсумував успіхи Церкви і виклики, що постали в останні роки на шляху впровадження Стратегії'2020 «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

У коментарі для Департаменту інформації владика Кен, який є керівником групи із впровадження стратегії Церкви, зазначив, що Собор є певним іспитом сумління з програми «Жива парафія», так само і Синод має зробити певний іспит сумління. «Отже, слід відкрито обговорити і успіхи, і виклики на цьому шляху в останні роки. Є деякі речі, які владики мають щиро і критично оцінити», – сказав єпископ.

Владика Кен на Синоді висловив сподівання, що єпископи почнуть вимагати від душпастирів, наприклад, такого інструменту, як пасторальне планування. «Згідно з таким плануванням, – каже він, – парафіяльна спільнота мусить щороку збиратися і питати себе, яке є наше посланництво і як ми його здійснюватимемо наступного року. Ці зібрання повинен очолювати священик. Адже жива парафія – спільнота, де є повна співпраця між духовенством і мирянами».

Архиєрей зауважив, що тільки в єдності священика з мирянами парафія може бути успішною. «Інакше ми можемо мати дві екстреми. Одна екстрема – де парох усе робить сам і сам усе вирішує. І друга – парафіяни вважають свого священика немовби наймитом, коли вони самі все вирішуватимуть, а священик лише займатиметься духовними справами. Ні, так не може бути. Повинна бути добра співпраця між душпастирями і його парафіянами, тому що парафія має спільне посланництво і це посланництво вони мусять виконувати разом», – наголосив Єпарх Нью-Вестмінстерський.

Він також висловив сподівання, що Синод і надалі активно впроваджуватиме стратегію Церкви. «Сподіваюся, Синод дасть свою підтримку і зобов’язання стосовно того, що робилося досі, і що цей процес оновлення буде далі розвиватися», – додав єпископ.

 

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next