Вихованці Кременчуцької підліткової колонії обговорювали книгу Віктора Франкла
Четвер, 05 листопада 2020, 16:25 5 листопада 2020 року відбулася зустріч в зумі з вихованцями Кременчуцької колонії для неповнолітніх за прочитаною книгою Віктора Франкла "Людина в пошуках справжнього сенсу". Такі зустрічі з волонтерами-студентами проходять регулярно за сприяння керівника Центру Академічного душпастирства о. Ярослава Павлюка й сектора соціально-виховної і психологічної роботи.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Римі відбудеться конференція про служіння УГКЦ в умовах війни
- У Бучацькій єпархії провели конференцію на тему «Щаслива християнська сім’я – запорука успішного майбутнього України»
- Глава УГКЦ до учасників конференції, присвяченої святій Людмилі: «Жіноча святість і місія проявляє материнське обличчя Церкви»
Впровадженням до зустрічі послужила презентація о. Ярослава автора книги, яку обговорювали з вихованцями. У ній була представлена історія життєвого вибору відомого психотерапевта, автора логотерапії Віктора Франкла, його перемоги над найгіршими життєвими обставинами, пов'язаними із втратою близьких і тривалим ув'язненням у концетраційних таборах нацистської німеччини.
Вихованці обговорили з волонтерами і священниками те, що зачепило їх у книзі. Щоробить життя людини наповненим і щасливим - прагнення щастя чи віднайдення сенсу ? Як сприймати трагедію болю, провини і смерті? Що допомогло в'язню Освєнціма пережити лихоліття й ходіння перед лицем неминучої смерті, зберігаючи гідність людини й допомгти іншим співв'язням?
Діалог тривав у дві сесії з перервою на обід. Волонтери Софія Суха, Софія Дунець, Ольга Сатіна, Таїсія Савуляк провадили діалог на теми роздумів, представлених у книзі, та власних життєвих досвідів. Вихованці поділилися своїм розумінням пошуку смислів, переживання провини і прощення, всупереч помилкам, що трапилися в житті. Модерував зустріч о. Ярослав Павлюк.
Підсумовуючи діалог, о. Костянтин Пантелей розповів про переосмислення свого служіння внаслідок прочитання книги Віктора Франкла: "Як в'язничний душпастир, я також не раз помилявся. Наприклад, це стосувалося намагання пояснити причини злочину, який скоїла людина, різними зовнішніми й суто механічними обставинами. Це часто спричиняло протилежний від очікуваного полегшення ефект ситуації людини в місцях позбавлення волі, адже виключало необхідність покути і прощення".
Наприкінці зустрічі о. Костянтин звершив молитву й благословення учасників.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»