В Івано-Франківську за сприяння Церкви провели літню школу «Демократичні цінності в суспільстві»
П'ятниця, 06 липня 2012, 09:39 П’ятого липня завершилася літня школа "Демократичні цінності в суспільстві”, організована Комісією УГКЦ "Справедливість і мир" та Навчально-методичним і науковим центром політичних та євроінтеграційних досліджень Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
П’ятого липня завершилася літня школа "Демократичні цінності в суспільстві”, організована Комісією УГКЦ "Справедливість і мир" та Навчально-методичним і науковим центром політичних та євроінтеграційних досліджень Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
У літній школі взяли участь 25 студентів та аспірантів вищих навчальних закладів із Києва, Запоріжжя, Луганська, Одеси, Львова та Івано-Франківська. За словами проректора Прикарпатського університету, доктора історичних наук, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Василя Марчука, метою літньої школи є підготовка нової генерації політичної еліти, молодих відповідальних управлінців, формування в молоді основ політичних і громадянських цінностей, безпосередня їхня участь у вирішенні питань становлення та розвитку демократії, реалізації виборчих процесів. У програмі навчання – семінари і тренінги з основ демократичної участі, діяльності місцевого самоврядування, психології керівництва, зв’язків із громадськістю, партійного будівництва, стратегії і тактики виборчих кампаній тощо. Учасникам літньої школи проводили лекції як провідні українські вчені-політологи, так і науковці Варшавського університету.
„Організатори подбали про те, щоб кращі наукові сили України мали можливість поспілкуватися зі студентами та аспірантами, оскільки тема, яка сьогодні обговорюватиметься, є вічною – сказав у вітальному слові з нагоди відкриття літньої школи ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. – На сьогодні у різних народів і різних культур є різне бачення демократичних цінностей. Українці, говорячи про них, зазвичай повертаються до поняття «християнські цінності», російські вчені все більше користуються поняттям «універсальні цінності». Однак це те, що має об’єднувати, а не роз’єднувати. Якщо йтимемо до цього, то з певністю зможемо говорити про те, що формується суспільство, котре передусім базується на добрі, на тому, що має виокремлювати, створювати умови для кожної особистості, а ця особистість, відповідно, буде формувати суспільство, в якому живе”.
З вітальним словом до учасників літньої школи також звернувся Владика Софрон Мудрий. «Як показує політична практика, студенти перманентно виступають як активна сила політичних змін, і залежно від того, які цінності вони несуть у ці зміни, яку культуру впроваджують, виглядатиме майбутнє суспільство, його культура, напрями трансформацій. Суспільство зацікавлене в тому, щоб ці цінності і культура були демократичними. Справжня демократія – це не лише результат формального дотримання низки правил, а плід свідомого вибору цінностей, які лежать в основі демократичних процедур. Це такі цінності, як гідність кожної людської особи, дотримання прав людини, відданість спільному благу як меті і провідному критерію політичного життя. Якщо немає згоди щодо цих цінностей, втрачається найглибший сенс демократії, а її стабільність опиняється під загрозою».
Професор кафедри політології Національного університету імені Тараса Шевченка Федір Кирилюк, звертаючись до учасників, сказав, що кращої цінності ніж сама демократія людство не придумало, і закликав усіх поглиблювати свої знання та втілювати їх в життя.
Самі учасники літньої школи відзначили, що, крім можливості поглибити власні знання із запропонованих до розгляду тем, для них також важливим було і налагодження особистих контактів між представниками різних вищих навчальних закладів України.
Секретаріат Комісії УГКЦ "Справедливість і мир"
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»