В Єпархіальному музеї Самбірсько-Дрогобицької єпархії відкрилася виставка вишиваних рушників волинських майстринь
Четвер, 19 липня 2012, 13:27 18 липня 2012 року в Єпархіальному музеї Самбірсько-Дрогобицької єпархії в Трускавці відкрилася виставка рушників під назвою «Нев’янучий сад». На виставці представлено 70 вишиваних диво-рушників Волинського краю, які вишили сестри Махонюк.
18 липня 2012 року в Єпархіальному музеї Самбірсько-Дрогобицької єпархії в Трускавці відкрилася виставка рушників під назвою «Нев’янучий сад». На виставці представлено 70 вишиваних диво-рушників Волинського краю, які створили сестри Махонюк.
Сестри Галина та Світлана Махонюк родом із села Омеляни, що на Рівненщині. На жаль, тяжка хвороба прикувала їх до інвалідного візка, позбавила можливості пересуватися, але не зламала волі. Їхні «дороги» стелилися рушниками туди, де демонструвалися їхні виставки. До речі, Галина і Світлана Махонюк є членами Спілки народних майстрів України.
3 жовтня 2009 року не стало Світлани Махонюк. Та її душа залишилася у вишиваних мальвах, чорнобривцях, лебедях.
Пані Галина мешкає в селі Овадному на Волині. Мистецтвом українського вишивання вона разом із сестрою захопилася в Бориславській спеціалізованій школі-інтернаті. Майстриня вишиває різними техніками – хрестиком, занизуванням, вирізанням, низинкою, зерновим виводом, панамою, штапівкою.
«Любов до вишивання передалася від бабусі. Та й взагалі, вишивати – це обов’язок кожної дівчини. Ми вишивали по-різному: бувало, що бралися за один рушник обидві, бувало, що кожна вишивала окремо», – зазначила Галина Махонюк. За словами авторки, вона спочатку малює орнамент на папері, а потім переносить його на полотно. Мистецькі шедеври милують око, тішать душу, створюють гарний настрій.
Тарас Шафран, директор Єпархіального музею
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»