В Уневі відбулася груднева зустріч Школи духовності УГКЦ
Понеділок, 10 грудня 2012, 22:00 Днями в Свято-Успенській Унівський лаврі Студійського уставу, що на Львівщині, відбулася остання цьогорічна зустріч Школи духовності УГКЦ. Слухачі Школи закінчили перший рік духовного формування. Про це повідомила п. Іванна Скиба із Комісії УГКЦ у справах євангелізації.
Днями в Свято-Успенській Унівський лаврі Студійського уставу, що на Львівщині, відбулася остання цьогорічна зустріч Школи духовності УГКЦ. Слухачі Школи закінчили перший рік духовного формування. Про це повідомила п. Іванна Скиба із Комісії УГКЦ у справах євангелізації.
Нагадаємо, що Школа є спільним проєктом Патріаршої комісії УГКЦ з питань євангелізації та монахів Студійського уставу. Програма навчання передбачає два літні курси. Духовне формування у Школі духовності - це не тільки лекції, які читає викладач-монах, а й молитва відповідно до повного церковного правила разом із монахами, Свята Літургія, індивідуальна молитва. На думку представників Комісії, під час Богослужіння люди досягають недосяжного Бога, тобто обожествлюються. «Через зовнішні знаки богопочитання людина розвиває духовне, внутрішнє богослужіння. Сáме побут посеред монахів, спроба дотримуватися хоча б частково умов монастирського життя, тиші, відвідин з молитвою святців, що спочивають на Чернечій горі, споглядання прекрасної природи — підносять душу до Господа Бога і заохочують жити за прикладом монахів у щоденному житті, прямувати до святості», - прокоментувала п. Іванка.
Тема грудневої зустрічі - «Церква в апостольські часи: св. Папа Климент Римський». Її провідником був ієрм. Юстин (Бойко), доктор богослов’я, дослідник життя св. Климента, який розказав учасникам Школи про постать Климента Римського у світлі церковної традиції та сучасних наукових досліджень. За словами о. Юстина, про історичну ідентичність Папи Климента можемо сказати таке: він є історичною постаттю, яка здобула в первісному християнстві значну популярність; він був третім наступником верховного апостола Петра на Римському апостольському престолі; Климент, поза сумнівом, є автором Послання до коринтян, який мав величезну популярність у первісному християнстві; на його честь в Римі була споруджена церква.
«Святий Климент Римський, Папа, той, що чув науку апостолів на власні вуха, належить до найбільших світочів Церкви, які своїм життям і навчанням формували цілі покоління,- зауважив о. Юстин. - Це стосується і українського народу. У своїй знаменитій монографії про Климента Римського І. Франко про його культ у Київській Русі писав таке: "Був, мабуть, такий момент, коли святий Климент готов був стати нашим національним святим, патроном руської землі, популярним пізніше як св. Юрій або св. Миколай"».
На завершення грудневої зустрічі бр. Юліан провів для слухачів Школи екскурсію територією монастиря та розказав про історію Унівської лаври.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»