В УКУ відбулися урочисті святкування 100-літнього ювілею Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського
Середа, 25 червня 2014, 13:21 У вівторок, 24 червня, в Українському католицькому університеті (конференц-зал філософсько-богословського факультету, вул. Хуторівка, 35а) відбулися святкування, присвячені 100-й річниці від дня народження Патріарха Мирослава Івана Любачівського – «Пастир у добу великих сподівань».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Вшанувати пам'ять цього великого душпастиря прийшло багато людей. Привітали присутніх на урочистій академії Митрополит Львівський Ігор, владика Борис, ректор УКУ о. Богдан Прах. Слід зазначити, що на святкуванні були й представники міської та обласної влади.
Під час заходу відбулися дві сесії пам’яті кардинала: «Патріарх і кардинал Вселенської Церкви» та «Отець і Глава відродженої УГКЦ».
У рамках першої сесії доповідачі говорили, насамперед, про важливий вплив Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського на формування світогляду УГКЦ та подолання тих труднощів й перешкод, які постали на її шляху до свободи. Модератором був о. Богдан Прах.
Отець Рафаїл Турконяк у своїй доповіді розповів про постать Блаженнішого Мирослава Івана (Любачівського) і його служіння: «Блаженніший був дуже доброю та радісною особою, завжди проповідував мир. Справжня людина молитви, яка щоденно розважала над Божим Словом, тихий і невибагливий пастир, який ніколи не користувався правом вказувати і вимагати - таким я його запам'ятав».
Отець Іван Дацько наголосив на впливові Блаженнішого Мирослава Івана (Любачівського) на творення Українського католицького університету: «Блаженніший Мирослав Іван був добрим менеджером Церкви, залишив по собі впорядковану канцелярію. А його смиренність і важка праця подарували ту благодать, яка стала джерелом віри й надії для наступного покоління».
Отець Мирон Бендик зауважив, наскільки Церква і церковна єдність були важливими у баченні та діяльності Патріарха Мирослава Івана (Любачівського): «У тілі цього чоловіка жив справді могутній дух, тому він продовжив ту справу, яку започаткували дві колони нашої Церкви - Митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Йосип Сліпий. Непереборне прагнення до Патріархату, єдність Церков у сопричасті та екуменічний діалог - у це він вірив й заради цього багато працював».
Отець Юрій Аввакумов відкрив для учасників та гостей конференції головні погляди Блаженнішого Мирослава Івана щодо перспективи церковних взаємин між Україною та Росією: «Великою місією життя цієї людини було вивести УГКЦ з підпілля до реальності. Блаженніший допоміг своїй Церкві знайти правильний шлях живої віри того, хто бореться за свою свободу та гідність в той час, коли Росія пропагувала ідею номінальної християнської імперії. Я вірю, що доба великих сподівань, яка почалася за часів Блаженнішого Мирослава Івана триває й досі, а його світогляд, побудований на жертві Христа та відданості своєму народові, буде тріумфальним для наступних поколінь».
Під час другої сесії доповідачі зосередили свою увагу на тому, які думки і погляди Патріарха є важливими в період сьогодення, коли УГКЦ вдосконалює своє бачення, трансформуючи орієнтири майбутнього, але в жодному разі не відрікаючись від своїх традицій. Модератором став о. Олег Турій, кандидат історичних наук, віце-ректор УКУ з наукової роботи.
Отець Тарас Бублик розповів про повернення Предстоятеля УГКЦ в Україну у світлі документів радянської влади: «Незважаючи на всі спроби комуністичної пропаганди протистояти діяльності Митрополита та проконтролювати розвиток УГКЦ, повернення Мирослава-Івана Любачівського стало справжнім піднесенням для віруючих, які плекали надію на відродження своєї Церкви».
Богдан Трояновський, директор видавництва «Свічадо», у своїй доповіді розповів про початки відновлення релігійного книговидання за часів Блаженнішого Мирослава Івана (Любачівського), досвід Польщі та України.
Отець Ярослав Царик зачитав доповідь «Архипастир душпастирів»: «Ми повинні наслідувати Блаженнішого Мирослава-Івана у молитві. Людям треба розповідати про Патріарха нашої Церкви, який був справжнім Батьком для духовенства й віруючих. Я завжди служив від його імені. А його молитва проводила мене по життю як священика».
Пані Аніта Прокопович, яка працювала у канцелярії Митрополита (німецька кореспонденція), розповіла про Патріарха Мирослава Івана (Любачівського) як людину і адміністратора: «Він був скромною людиною, навіть аскетом, патріотом, який завжди щиро цікавився життям інших людей, хвилювався й переживав за них. Блаженніший багато працював, мав біля себе дружню команду, об'єднану спільною метою творити нове добре майбутнє для свого народу і своєї Церкви».
Отець Михайло Димид виголосив доповідь про постать Патріарха Мирослава Івана крізь призму досвіду Майдану: «Блаженніший Мирослав Іван Любачівський став уособленням трьох головних чеснот християнина: гідності, свободи і молитви. Він був носієм надії, через яку творилася Господня благодать, жив, керуючись Божим Словом. Тому ми повинні слідувати за ним у прагнення волі та миру».
Слід зауважити, що під час конференції також демонстрували фільм про Митрополита й відбулася банерна експозиція ІІЦ (атріум ФБФ, 1 поверх).
Прес-служба Львівської архиєпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»