У Парижі презентували двотомник «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство»
Вівторок, 20 грудня 2016, 12:24 У неділю, 18 грудня, у катедральному соборі Святого Володимира в Парижі, відбулася презентація двотомника «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство». На запрошення владики Бориса (Ґудзяка), Єпарха єпархії Святого Володимира Великого для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії, презентацію провела автор книги Ірина Іванкович, екзекутивний директор Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А).-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Президент Ради єпископських конференцій Європи і владика Борис Ґудзяк відвідали Ірпінь
- «Україна стала донором нових сенсів для світу», – митрополит Борис Ґудзяк
- «Українські герої – це люди любові», – владика Борис Ґудзяк
Владика Борис зазначив, що цією подією єпархія в Парижі входить у святкування ювілею 125-ліття від дня народження слуги Божого патріарха Йосифа, що його наступного року відзначатимуть на загальноцерковному рівні українці в усьому світі. Тому, за його словами, постать Блаженнішого не лише повинна перебувати в центрі уваги кожного з нас, а й заохочувати до кращого пізнання його життєвого подвигу.
Відтак І. Іванкович розкрила мало вивчений аспект особистості патріарха Йосифа Сліпого: він був не тільки визначним богословом і провідником Церкви та народу, а й великою мірою літературознавцем і письменником. Замилування Й. Сліпого до красного письменства виявилося в ранньому віці і формувалося під впливом писань українських та зарубіжних митців слова. Чимало із письменницької спадщини патріарха можна вважати літературними творами, в яких він поєднував історію, культуру, фольклор у релігійно-християнському дискурсі. Як приклад, авторка зацитувала враження Й. Сліпого від подорожей до Франції: «Коли ми вступили на французьку землю, скільки бадьорих споминів насувалось нам з історії нашої Церкви й народу! Споминів про жертвенну працю і посвяту для Церкви й народу, починаючи від архикняжни Анни, французької королеви, дочки Ярослава Мудрого, розквіту Церкви, Іларіона, Київського Євангелія, виступ митр. Петра Акеровича на Ліонському Соборі, Хмельницького, Орлика, пізніших наукових мистецьких і політичних зв’язків, твори Бопляна і інше...» З черги життєвий подвиг Й. Сліпого став предметом уваги грона українських та іноземних авторів, які присвятили йому поетичні та прозові твори. Їх І. Іванкович зібрала в антологію під назвою «Сидячи на санях..», яку доповнено аудіокнигою із однойменною назвою у виконанні народного артиста України Богдана Козака.
Як повідомлялося раніше, двотомник «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» побачив світ у львівському видавництві «Артос» з нагоди п'ятиріччя Центру студій спадщини патріарха Йосифа у Філадельфії. Презентації книги зорганізовано попередньо в Україні та США.
Того ж дня ввечері в єпископському домі відбулася дискусія на тему «Патріарх Йосиф Сліпий: його візія та сучасні виклики». У ході зустрічі з молоддю владика Борис та І. Іванкович поділилися своїм баченням особи Блаженнішого Йосифа та його спадщини, підкресливши актуальність його позиції щодо проблеми меншовартості в українців.
Напередодні І. Іванкович рівно ж зустрілася з молоддю катедрального собору. Вона поділилася своїм досвідом життя на еміґрації, зазначивши, що прикладом витривалості у випробуваннях на чужині був для неї патріарх Йосиф Сліпий, який усе робив з думкою про Україну і для України. Одним із виявів такої позиції, на думку І. Іванкович, є проект благодійної літньої школи англійської мови, що його уже втретє організовує американське товариство «Свята Софія» родинному селі патріарха Заздрість на Тернопільщині. У ході дискусії доповідач відповіла на численні запитання молодих людей про діяльність та головні завдання ТСС А.
Нагадаємо, що Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» було засновано патріархом Йосифом Сліпим в Італії, США, Англії та Бельгії. Інтереси ТСС А в Україні репрезентує його представництво, під кураторством якого знаходиться Музейно-меморіальний комплекс імені патріарха Йосифа Сліпого «Рідна Хата».
Прес-служба Товариства «Свята Софія» США
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»