АКТУАЛЬНО

В околицях Чикаго незабаром постане новий Відпустовий центр блаженних новомучеників УГКЦ

Четвер, 27 грудня 2018, 12:09
В останні роки дедалі більше українців вирушають поза межі своєї держави в пошуках нового життя. Поряд із Нью-Йорком і Торонто, Чикаго залишається одним із найбільших осередків українства у Північній Америці.

Саме тут вже понад століття Церква допомагає нашим співвітчизникам не втрачати національну, культурну та духовну ідентичність і водночас активно впливає на творення динамічних громадських, фінансових, правозахисних, культурно-мистецьких, освітніх і виховних структур. Широковідомими центрами релігійного життя української діаспори є катедральний собор Святого Миколая і парафія Святих Володимира і Ольги, які знаходяться у так званому «українському селі» в центрі Чикаго. Однак дедалі більшої ваги в житті Церкви та суспільства починають набирати парафії на півночі та північному заході мегаполіса, які в останньому десятилітті зазнали бурхливого розвитку.

Однією з таких точок є парафія Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в невеличкому містечку Палатайн, де ще у 1963 під керівництвом і  опікою о. Йосифа Шарого постав тимчасовий храм, збудований для потреб тодішньої невеличкої української греко-католицької громади. Довгих 50 років церковця продовжує служити потребам вірних, хоча вже не в змозі помістити усіх парафіян. Тому в жовтні 2008 року з ініціативи отця-пароха Михайла Кузьми, тодішній єпископ Чиказький Ричард Семенюк дозволив збирати кошти на побудову нового храму, та навіть більше - найменував майбутній храм офіційним Відпустовим центром єпархії Святого Миколая, присвяченим блаженним новомученикам Української Греко-Католицької Церкви ХХ століття.

У вересні 2011 року Патріарх Святослав під час свого Пастирського візиту до Чикаго відвідав парафію у Палатайні та поблагословив наріжний камінь нового храму, на якому було викарбувано слова Святого Євангелія: "Цей дім - домом молитви назветься для всіх народів..." (Мк. 11, 17). У 2014 році розпочалися молитовні прощі до Палатайна, що зібрали вірних з усіх парафій Чикаго і околиць. Ось уже третій рік поспіль на початку червня парафія спільно з осередком Спілки української молоді в Палатайні проводить фестиваль “Червона рута”, що відкриває сезон низки фестивалів всієї Чикагівщини. А у листопаді кожного року відбувається гала-бенкет для збору коштів на проект побудови нового храму, який постане вже у недалекому майбутньому і гуртуватиме навколо себе ще більше парафіян і прочан.

«Розуміючи, що традиції рідного краю є частиною душі українця, -  ми обходимо всі релігійні свята за обома церковними календарями: і старим, і новим, бо вважаємо, що нашим завданням, як Божого храму, є послужити духовній потребі кожного, не роблячи різниці, чи ти народився в Україні, чи в Америці» - говорить сотрудник храму УГКЦ у Палатайні і водночас синкел єпархії Святого Миколая з правничих та фінансових питань прот. Ярослав Мендюк. «Однією із найвиразніших рис нашої парафіяльної родини є те, що в нас існує повне взаєморозуміння і постійний діалог між старшим поколінням української діаспори і так званими «новоприбулими», а також тими, хто взагалі не має українського коріння, адже всіх нас об`єднує спільна віра, східнохристиянська традиція, а відтепер - і мета побудови нового Божого храму, який стане новим відпустовим центром нашої єпархії».

Владика Венедикт Алексійчук після свого  призначення на служіння Правлячого архиєрея єпархії Святого Миколая часто відвідує громаду в Палатайні, кожного разу підкреслюючи унікальність парафії, що незважаючи на свою поки що невелику чисельність, є живим свідченням внутрішньої злагоди представників різних хвиль еміграції, що бажають спільно зростати у вірі й доводити світові, що в нас є не лише славне минуле, але й перспективи розвитку в сьогоденні.

Прес-служба єпархії Святого Миколая в Чикаго


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next