Упокоївся в Бозі відомий громадський діяч Ярослав Лемик
Середа, 05 грудня 2012, 15:05 На 71-му році життя після тривалої хвороби помер Ярослав Лемик, директор БФ «Карітас-Львів» УГКЦ, знаний громадський діяч, депутат Львівської міської ради І і ІІ скликань, учасник дисидентського руху, видавець і редактор дитячого часопису „Світ дитини”, колекціонер, кіно- і фотодокументаліст.
На 71-му році життя після тривалої хвороби помер Ярослав Лемик, директор БФ «Карітас-Львів» УГКЦ, знаний громадський діяч, депутат Львівської міської ради І і ІІ скликань, учасник дисидентського руху, видавець і редактор дитячого часопису „Світ дитини”, колекціонер, кіно- і фотодокументаліст.
Карітас України висловлює щире співчуття рідним і колегам п. Ярослава Лемика, усім львів'янам.
«Пан Ярослав Лемик був у львівському Карітасі від самого початку його створення − з кінця 90-х років. Тоді колосальних зусиль коштувало розпочати офіційно благодійну діяльність, маючи відповідні дозволи і сприяння влади, фінансові ресурси та ініціативних однодумців. Але бажаючи допомагати ближнім, які опинилися в кризових умовах життя, пан Ярослав зумів дуже багато! Завдяки авторитету політичного і громадського діяча Львівщини Ярослав Лемик спромігся розбудувати місцевий Карітас та створив належну базу для його дальшого розвитку. Йдеться і про приміщення, і про пільги з комунальних послуг для соціальних центрів, де десятки потребуючих людей щоденно отримують необхідні їм їжу, одяг, психологічну підтримку та інше. Також вдалося досягнути тривалої підтримки в реалізації різних благодійних акцій і проектів», − каже Анатолій Козак, генеральний секретар Карітасу України.
«Карітас-Львів» засновано Львівською архиєпархією та МБФ «Карітас України» у 1996 році. Донині цей осередок Карітасу цілеспрямовано, успішно, і зі значним масштабом згуртовує людей задля соціального служіння ближнім.
Перелік чинних проектів:
• Центр дозвілля та соціальної реабілітації для неповносправних молодих людей (пл. Св. Юра, 5, тел. 261 03 72) ─ діє з 2001 року, нині Центр відвідує близько 30 молодих людей з розумовою неповносправністю. Метою проекту є підтримка юних осіб, що мають особливі потреби, в реабілітації та соціальній адаптації. Користувачі проекту займаються творчою діяльністю, набувають практичних навичок, вчаться самообслуговування, активно проводять дозвілля.
• кризовий центр „Діти вулиці” (вул. Костя Левицького,111, тел. 276 76 37) ─ діє з 1999 року, спрямований на дітей дошкільного віку з кризових родин, яких в осередку налічується близько 25-30. В центрі Карітасу діти отримують можливість цілодобового догляду, харчування, отримання одягу, взуття, медичного огляду, з дітьми працюють кваліфіковані працівники.
• соціальний центр з проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні» (вул. Костя Левицького,111, тел. 067 370 14 57). Метою проекту є надавати щодня комплексну допомогу дітям старшого віку, які через різні життєві обставини опинилися на вулиці. Допомогу від проекту отримують 25-30 дітей підліткового віку шляхом надання їм харчування, забезпечення медичного контролю, поліпшення соціально-побутових умов в сім’ях, психологічної підтримки, занять в комп’ютерному класі, участі в культурних і відпочинкових заходах.
• Центр соціальної допомоги потребуючим мешканцям міста Львова (вул. Івана Франка, 9, тел. 2479780). Категорія користувачів проекту – старші люди, які перебувають у скрутному матеріальному становищі або не мають житла. Щодня надається допомога 25 – 30 потребуючим, які отримують базові медичні послуги, санітарно-гігієнічні послуги, психологічні поради, часткове харчування і медикаменти тощо. Також користувачі центру мають можливість поспілкуватися між собою, переглянути телевізійні передачі, відеофільми, проводяться різноманітні культурологічні заходи. Віднедавна тут також працює соціальна перукарня.
• пункт видачі гуманітарної допомоги (вул. Донецька, 40, запис за тел. 272 08 44) ─ надає допомогу одягом, взуттям, постіллю, візками для інвалідів тощо потребуючим людям.
Католицький оглядач
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»