УКУ запрошує на духовний вечір «Пізнаймо світ, щоб Бога пізнати»
Вівторок, 06 вересня 2016, 11:36 У рамках святкових урочистостей із нагоди освячення храму Святої Софії - Премудрості Божої 11 вересня в УКУ відбудеться духовний вечір «Пізнаймо світ, щоб Бога пізнати». Університет запрошує послухати музику та більше дізнатися про «софійність» новозбудованої церкви.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Театральні перформанси у виконанні народних артистів та студентів УКУ, духовна музика, виступи клиросного хору «Глас», струнний квартет під керівництвом Оксани Трунко, Наталки Половинки і студії «Ірмос» та Оксани Мухи – лише частина концертної програми.
За словами режисера майстерні «Мистецький простір» та вечора Уляни Мороз, ідея вечора – пошук образу премудрості: що означає «софійність» у контексті історії, у контексті Божої премудрості, яке значення має для спільноти.
«Ми довго думали над форматом заходу. Не хотіли класичного концерту. Адже 11 вересня вшановуємо Усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються посту. Проте посвячення храму – це свято, як для університету, так і для громади міста. Тому вирішили робити духовний вечір – подячний, піднесений, але не надмірно помпезний», – розповідає Уляна Мороз.
За її словами, виступи виконавців будуть перемережені відеорядом, який допомагатиме розкрити тему пошуку мудрості. Учасники також роздумуватимуть над питанням, чому так важливо іти в науку з вірою, чому науковці без віри є сліпцями, які можуть намацати окремі деталі, проте не осягнути
«Патріарх Йосип Сліпий, митрополит Андрей Шептицький звертали увагу на те, що світ ми осягаємо через розум і віру. У цьому і полягає ідея «софійності». Не все в житті можна пояснити через науку. Де закінчується межа людських знань, там починається віра. Уміння поєднати розум і віру – це надбання мудрості. Ще Папа Римський Іоанн Павло ІІ казав, що віра і розум – це наче два крила, які допомагають людині піднятися до вершини пізнання. Не вийде піднятися вгору лише з одним крилом – не буде руху, лише крутіння на місці. Два крила допомагають рухатися вперед і підніматися дедалі вище», - пояснює отець Михайло Городиський з духовно-пасторального відділу УКУ.
За задумом університетський храм Святої Софії - Премудрості Божої стане тим духовним стержнем, навколо якого обертатиметься наукове, духовне літургійне життя університету. Це унікальна церква, яка є символом єдності та втіленням Божої премудрості.
Через храмові споруди, як витвори мистецтва, можна показати багатогранність Бога. Університетський храм, зокрема, стане місцем формації християн і відображатиме історичну тяглість традиції.
Внутрішня концепція храму є глибоко символічною, оскільки відображає найважливіші віхи вселенської та української історії спасіння. Внутрішня структура храму має три рівні: єрусалимська крипта Гробу Господнього, римська нижня церква Святого Климента Папи і головна церква Святої Софії - Премудрості Божої.
Кожна з церков пов’язана із ключовими постатями в історії України, про які багато розповідатимуть впродовж вечора.
«Початком «софійності» є Константинопольська церква Святої Софії. ЇЇ ми пов’язуємо з особою Володимира Великого, за якого з Константинополя на Київську Русь поширилося християнство в обряді хрещення. Потім Ярослав Мудрий будує храм Софії Київської. Храм Святої Софії у Римі пов’язуємо з постаттю Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого. Свого часу ця церква в столиці Італії була консолідуючим елементом для всієї Української Церкви і на поселеннях. Саме там, у Римі, Патріарх Йосип Сліпий після повернення із сибірського заслання створює Український католицький університет. Університетський храм Святої Софії - Премудрості Божої стане єднальною ланкою з глибоким підґрунтям, яка вказуватиме на тяглість традиції», - розповідає духівник університету о. Тарас Островський.
Особливою частиною програми стане молитва Митрполита Андрея Шептицького про Божу мудрість.
Нагадаємо, 11 вересня у самому «серці» нового університетського містечка УКУ Блаженніший Святослав освятить головний престол унікального тридільного храму Святої Софії - Премудрості Божої. 10 вересня відбудеться молитовна хода із собору Святого Юра до університетського храму з перенесенням Ярославської чудотворної ікони «Милосердя двері».
Прес-служба УКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»