Українці Франції відзначили річницю Голодомору Літургією в Нотр-Дам де Парі
Понеділок, 23 листопада 2015, 20:36 «Злобу світу не поборемо ще більшою зброєю – хоча й вона потрібна, щоб боронитися від ворогів. Злобу світу поборемо, коли молитимемося за навернення ворогів. Злобу світу поборемо нашим свідченням християнського життя і милосердя», – зазначив у проповіді під час Літургії в соборі Паризької Богоматері єпископ Лондонської єпархії Української Греко-Католицької Церкви владика Гліб (Лончина).-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Французький органіст привіз гуманітарну допомогу для України та своєю творчістю закликає до підтримки України
- Блаженніший Святослав під час благодійного вечора у Львові закликав усіх долучатися до вшанування жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 років
- У прокатедральному соборі Святої Софії в Римі вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні
22 листопада він очолював Літургію поминання жертв Голодомору, яка традиційно відбувається в Нотр-Дамі. Разом із ним співслужили: владика Борис (Ґудзяк),Паризький єпарх, владика П’єр Пікан, єпископ-емерит Бає та Лізьє, та священики УГКЦ. Участь в поминальних богослужіннях взяли єпископ-помічник Парижа Ерік де Мула Буфор та представник парафії Української Автокефальної Православної Церкви в Парижі о. Іван Радевич. На Літургії був Надзвичайний та Повноважний посол України у Франції Олег Шамшур.
«Споминаючи сьогодні жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, не можемо не згадати також наших воїнів, які борються до сьогодні в АТО, як також і їхні сім’ї, особливо їхніх померлих, і людей, які залишилися без домів, без землі. Рівно ж згадуємо і жертви терактів, які сталися десять днів тому тут, у Парижі», – наголосив владика Гліб.
«Ми, українці, є спеціалістами з питань терору, який ми пережили під час Голодомору і переживаємо у військовій агресії на Сході нашої країни, і сьогодні солідаризуємося з французами в цій молитві надії. І українцям, і французам сьогодні важливо чути євангельське «Не бійтеся!», – підкреслив у своєму слові владика Борис.
Відзначення річниці Голодомору для українців Франції – це не лише нагода згадати про жертв цього геноциду, але й розповісти про минулі й теперішні події в Україні французам і світові. Саме тому символічне значення має покладення квітів до Тріумфальної арки та Літургія в Нотр-Дам де Парі, де її учасниками є українці, французи і численні туристи, що відвідують собор.
«Прийшов сьогодні до Тріумфальної арки, бо це пам'ять про Україну. Якщо тут ми не будемо показувати, що ми ще існуємо, то ніхто і не буде знати», – сказав Андрій Джала. Він народився вже у Франції, проте навіть його внуки ще зберігають українську мову та культуру.
«Для мене це також дуже хвилююче, адже тисячі кілометрів від України шанується пам'ять мільйонів, що загинули, і це нагадує світові, що існує Україна», – ділиться своїми враженнями родичка пана Андрія Галина Годованська.
«На відзначення Голодомору люди приїжджають з усіх регіонів Франції. Уся громада має нагоду не лише спілкуватися, але промовляти до інших, до французів і гостей Парижа. Роздаємо листівки з інформацією про Голодомор. Сімнадцять років тому, коли я приїхав до Франції, тут взагалі мало знали про Україну, тому важко було розповідати про Голодомор, а тепер, після Помаранчевої революції та Революції гідності, про ці події простіше говорити», – розповідає настоятель катедри Святого Володимира Великого о. Михайло Романюк.
«Ця подія важлива для об’єднання громади. Вшановуємо Голодомор покладанням квітів до Тріумфальної арки та Літургією в Нотр-Дамі вже більше ніж 10 років. Я не знаю, чи представники інших спільнот мають таку можливість», – з гордістю розповідає лідер української громади Франції Тарас Горішний.
Єпископ-помічник Парижа Ерік де Мула Буфор у вітальному слові зазначив, що для спільноти Нотр-Даму щороку молитися з українцями за жертв Голодомору велика честь.
Прес-служба Паризької єпархії Святого Володимира Великого
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»