Український студент з Рима у своїй книзі розповість, чому потрібна святість
Понеділок, 17 жовтня 2011, 12:43 Незабаром світ побачить нову книжку українського студента з Рима Тараса Дзюбанського під назвою «Єдин Свят. Біблійні, богословські та історичні аспекти розуміння святості у християнському житті». Основна ідея твору: «Святість потрібна, бо вона Божа. Людський прогрес неможливий без святості та без намагання удосконалюватися». Автор поставив собі за мету відповісти на такі запитання: що таке святість?
Незабаром світ побачить нову книжку українського студента з Рима Тараса Дзюбанського під назвою «Єдин Свят. Біблійні, богословські та історичні аспекти розуміння святості у християнському житті». Основна ідея твору: «Святість потрібна, бо вона Божа. Людський прогрес неможливий без святості та без намагання удосконалюватися». Автор поставив собі за мету відповісти на такі запитання: що таке святість? як правильно розуміти те, що Бог є святим і те, що людина покликана бути святою? хто такі святі і як ними стати, згідно з навчанням Церкви?
Видавництво здійснюється за сприяння Стемфордської єпархії Української Католицької Церкви. Автор, випускник курсу для постулянтів Ватиканської конгрегації у справах святих, заглиблюється в уже частково порушену ним тему святості у книзі про святого апостола Петра (Почитання Апостола Петра у Ватикані: від простої могили до найвеличнішої Базиліки у світі, видання «Дух і Літера», Київ, 2010 рік). У новій праці мучеництво представлено як одна із багатьох парадигм чи моделей святості.
За словами Тараса Дзюбанського, цей твір не претендуватиме вичепно представити багату християнську традицію. «Життя кожного святого чи святої варте об’ємних видань! Проте в цій книжці читачам буде запропоновано короткий біблійний, історично-богословський екскурс християнського бачення святості, в якому вималюється чіткий прогрес у частково успадкованого від окремих течій раннього юдаїзму розумінні святості як ритуально-етичної категорії до морально-онтологічного бачення святості».
Автор запевняє, що нова книга про святість буде чудовою нагодою для читача переосмислити значення святості в житті людини у світлі нещодавніх святкувань беатифікації Папи Івана Павла II. Мільйони людей, які уважно стежили за святкуваннями, свідчать про те, що людству не байдужа святість, та про те, що нам потрібні герої – святі.
Вихід книги заплановано на весну 2012 року в Києві.
Повідомив Тарас Семенюк
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»