"Українським Збройним силам потрібні військові капелани", - Центр Разумкова
Четвер, 25 квітня 2013, 11:49 Українським Збройним силам потрібні капелани (військові священики) - вважає 56% (проти 52% у 2010 році) респондентів. Як передає кореспондент УНІАНу, такі дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, було презентовано сьогодні в Києві під час круглого столу на тему “Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин”. Найбільшою є підтримка серед жителів заходу (73%), найменшою - серед жителів центру (42%). Серед віруючих підтримка цього питання становить 61%, а серед невіруючих - 21%. Опитування було проведено 28 лютого - 6 березня 2013 року. У ньому взяли участь 2010 респондентів у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%, повідомляє УНІАН.
Українським Збройним силам потрібні капелани (військові священики) - вважає 56% (проти 52% у 2010 році) респондентів. Як передає кореспондент УНІАНу, такі дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, було презентовано сьогодні в Києві під час круглого столу на тему “Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин”. Найбільшою є підтримка серед жителів заходу (73%), найменшою - серед жителів центру (42%). Серед віруючих підтримка цього питання становить 61%, а серед невіруючих - 21%. Опитування було проведено 28 лютого - 6 березня 2013 року. У ньому взяли участь 2010 респондентів у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%, повідомляє УНІАН.
За інформацією Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, дослідження Центру Разумкова доповнює загальну картину потреби душпастирства військових. Так, у 2012 році Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних сил України провів моніторингове соціологічне дослідження, що вивчало стан задоволення релігійних потреб віруючих військовослужбовців військової служби за контрактом у ЗСУ. Результати дослідження були презентовані на засіданні Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.
За висновками моніторингу, що був проведений на замовлення Департаменту соціальної та гуманітарної політики МінОборони, близько 20% військовослужбовців військової служби за контрактом заявили, що вони особисто потребують капелана (військового священика). Водночас дослідження засвідчило, що 45% респондентів позитивно ставляться до запровадження інституту капеланів у Збройних силах України. Позитивне ставлення до запровадження відповідного інституту, в основному, обґрунтовується тим, що це необхідно для задоволення релігійних потреб віруючих, які служать у війську, а присутність капеланів справлятиме на них позитивний морально-психологічний вплив.
З нагоди проведеного дослідження свою думку висловив о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту: "Статистика, наведена Центром Разумкова, ще раз підтверджує потребу військовослужбовця у душпастирській опіці, яку б йому надавав священик відповідної конфесії. Доповнюючи минулорічний моніторинг Міністерства оборони щодо стану задоволення релігійних потреб віруючих військовослужбовців, статистика Центру Разумкова висвітлює думку суспільства: а це батьки і матері, родини та близькі тих, хто несе свою службу у Збройних силах України, - підкреслив о. Любомир. - Виходячи з запитів суспільства, держава в особі Міністерства оборони мала б позитивно відреагувати на потребу військового душпастирства. Першим її кроком повинно бути запровадження Інституту військового капеланства в Україні, адже така практика поширена у світі".
Графіки - Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних сил України
Прес-служба Департаменту капеланства
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»