Українська та німецька молодь із "Карітасу" зустрілася на відпочинку в Карпатах
П'ятниця, 15 червня 2012, 19:25 Протягом чотирьох днів на Прикарпатті діяв відпочинково-рекреаційний табір для молоді з особливими потребами. Сімдесят учасників табору впродовж 11-14 червня перебували на базі відпочинку «Берегиня» с. Тухля на Львівщині, також до них долучилася й делегація з Німеччини ─ 10 представників німецького "Карітасу" м. Аахен із функціональними обмеженнями.
Протягом чотирьох днів на Прикарпатті діяв відпочинково-рекреаційний табір для молоді з особливими потребами. Сімдесят учасників табору впродовж 11-14 червня перебували на базі відпочинку «Берегиня» с. Тухля на Львівщині, також до них долучилася й делегація з Німеччини ─ 10 представників німецького "Карітасу" м. Аахен із функціональними обмеженнями.
Метою табору «Крок за кроком», як і "Карітасу" загалом, є поліпшення фізичного й психічного здоров'я людей з особливими потребами, покращення їхніх соціальних і практичних навичок, налагодження контактів, отримання нових вражень. Під час функціонування відпочинково-рекреаційного табору молоді неповносправні особи гуляли й спілкувалися на свіжому повітрі, робили фізичні вправи та грали в рухливі ігри, ходили в міні-походи та до річки, мали пікніки й дискотеки, карнавал, працювали в тематичних групах і брали участь у Святій Літургії та вечірніх молитвах. Батьки з різних міст, де працює "Карітас", теж мали змогу познайомитися одне з одним, поділитися своїми радощами й проблемами.
Досвід проведення літніх таборів, ─ кажуть у Карітасі, ─ для людей з особливими потребами є прекрасним інструментом, який допомагає інтегруватися в суспільство. Багато неповносправних людей уперше перебували самі, без батьків, і були відповідальні за свій вигляд, гігієну, поведінку, режим. Також під час, наприклад, походів на річку чи в гори, неповносправні молоді люди зустрічалися й спілкувалися з місцевими жителями. Це допомагає українцям ліпше зрозуміти й прийняти людей з особливими потребами, а неповносправні стають частиною спільноти.
Половину таборового часу з українськими неповносправними провела група німецьких інвалідів-спортсменів. Вони мали змогу спільно розважатися, спілкуватися, бавитися, брати участь в українській етно-дискотеці та, незважаючи на дощ, навіть грали у футбол. А ввечері разом дивилися матчі чемпіонату Євро-2012.
«Молоді неповносправні люди знову й знову вражають своєю простотою, відкритістю та любов’ю до ближніх. Багато чого можна від них навчитися, віднайти в собі самому і, що найважливіше, навчитись жити тут і тепер. Волонтери під час роботи табору відкрили для себе багато позитиву, важливість дружби й дару життя один для одного. Для батьків – це можливість побачити своїх дітей у новому світлі, коли вони тішаться присутністю друзів, стають самостійнішими, відкривають себе та розквітають. Такі заходи, як проведення таборів, однозначно поліпшують поведінку, психічне здоров’я, соціально-побутові навички молодих людей з особливими потребами, допомагають їм знайти нових друзів і стати впевненішими, незалежнішими, що, своєю чергою, допомагає краще інтегруватися в суспільство та життя місцевих громад», ─ каже Людмила Сухарєва, національний координатор "Карітасу України" з роботи з людьми, що мають особливі потреби. Особливу подяку "Карітас" висловлює спонсорові проведення табору ─ о. Уго Соутусу зі США, волонтерам, які працювали в таборі, працівникам центрів, о. Олегові Жаровському, о. Андрієві Івашківу та о. Василеві Гушуватому, які забезпечили учасникам табору, батькам і працівникам духовну опіку й підтримку.Повідомила Надія Чорна
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»