УГКЦ завершила третю місію для миротворців у Косово
П'ятниця, 06 серпня 2010, 14:49 Капеланська праця у складі миротворчих сил у Косово є неоціненним досвідом віротерпимості та міжрелігійної толерантності. Про це повідомив отець Ігор Федорів, військовий капелан від УГКЦ, який протягом останніх дев’яти місяців у якості офіцера з релігійних питань здійснював душпастирське служіння для українських військових, що перебувають у складі міжнародних миротворчих сил Косово KFOR.
Капеланська праця у складі миротворчих сил у Косово є неоціненним досвідом віротерпимості та міжрелігійної толерантності. Про це повідомив отець Ігор Федорів, військовий капелан від УГКЦ, який протягом останніх дев’яти місяців у якості офіцера з релігійних питань здійснював душпастирське служіння для українських військових, що перебувають у складі міжнародних миротворчих сил Косово KFOR.
Як розповів військовий капелан, миротворці кожної з тридцяти двох країн, що зараз дислокуються на американській військовій базі Бондстіл у Косово і несуть службу у регіоні, мають своїх військових капеланів. Серед капеланів є отець-католик і протестант для американців, свого капелана-мусульманина мають турецькі військові, також є священнослужителі для юдеїв та індуїстів. Український капелан щодня мав спеціально виділений час для Служби з 8 до 9 години ранку в американській капличці, у якій капелани різних віросповідань правили почергово для своїх військовиків.
«Капелани там ходять у військовій формі, колорадок не носять. Коли я приїхав на базу у колорадці, то це привертало увагу, зі мною підходили фотографуватися», - розповів отець Ігор. На думку отця, капелан у такій місії не повинен демонструвати своєї конфесійної приналежності. Особливо це актуально у регіоні, де довголітня військова катастрофа сталася також і на грунті міжрелігійних протистоянь.
«У Великодню Суботу у нас була спільна Служба разом із поляками і американцями. Правили трьома мовами. Були різні обряди , але в Євхаристійній єдності», - розповів отець Ігор Федоришин. Схожа ситуація, за розповіддю українського капелана, була й у Страсну П’ятницю, коли на військовій базі відбувалася спільна Літургія на чотирьох мовах, спільно з поляками, албанцями і французами.
Прикметним, на думку отця Ігоря, є й досвід місцевої влади краю зі встановлення міжрелігійної толерантності. Так, за словами капелана, мер косовського містечка Паризею вперто впроваджує дух єднання між містянами православного і мусульманського віровизнань і з цією метою пробує поєднати в одному храмі мечеть і православну церкву.
Важливим для українського капелана був дух взаємної підтримки та приязні, який панував поміж душпастирями миротворчого контингенту. Також цінно було відчувати духовну єдність з капеланством УГКЦ і українськими військовиками. Тут отець відзначив свою участь, спільно з представником українського батальону з Косово, у 52-му міжнародному військовому паломництві до Чудотворного місця об’явлення Пресвятої Богородиці в Люрді, що відбулося у травні цього року.
«Потреба у капеланстві є надзвичайно важливою, - наголосив отець Ігор Федоришин. – У ситуації обмеженого простору, яким є закрита військова база, а також тривалої відірваності від дому, дуже часто з’являються родинні та особистісні проблеми, з якими ні з ким поділитися, і тоді на капелана покладається ще й місія психолога». З особливою теплотою отець пригадав випадок із прапорщиком, у якого сім’я опинилася на межі розвалу: «Я буквально сидів із ним і радив, які слова краще написати. За тиждень ситуація владналася». Як сказав отець, було надзвичайно приємно, коли згодом дружина миротворця передала подяку капеланові за порятунок сім’ї.
Як повідомив заступник керівника відділу Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України Любомир Яворський, згідно із домовленістю між традиційними українськими конфесіями, капелани від українських Церков сповняють свою місію для миротворців почергово, і капелан від УГКЦ служив у Косово вже утретє. Для вибору капелана для місії у Косово був проведений спеціальний відбір, в якому також зважали і на військовий досвід отців-претендентів. У тому, що капеланом до Косова на цей раз поїхав служити отець Ігор Федоришин, важливе значення мало й те, що у минулому цей духівник служив в Афганістані, зауважив о.Любомир Яворський. За словами заступника керівника капеланського відділу, зараз відкрита ротація капеланської місії для українських миротворців у Ліберії.
Довідка
Український контингент у Косово на сьогодні складається зі 180 військовослужбовців. Кемп-Бондстіл - основна військова база американського контингенту у складі міжнародної місії KROF, що розміщена біля міста Урошевац у Косово. Тут знаходиться штаб-квартира Багатонаціонального оперативного угрупування «Схід». База названа на честь стаф-сержанта Джеймса Бондстіла, який у час війни у В'єтнамі був удостоєний найвищої військової нагороди США – Медалі Пошани. База Кемп-Бондстіл зведена десять років тому і сягає площею біля чотирьох квадратних кілометрів, а довжина її периметру – біля 11,3 кілометрів.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»