У Тернополі презентували книги про патріарха Йосифа Сліпого та митрополита Андрея Шептицького
Середа, 03 червня 2015, 15:43 2 червня у смт Велика Березовиця м. Тернополя відбулася презентація книг «Йосиф Сліпий. Спомини» та «Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944)» для духовенства та громадськості регіону. Інститут екуменічних студій уже здійснив подібні презентації у Львові та Івано-Франківську.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Тернополі провели акцію євангелізації для внутрішньо переміщених осіб
- Спільноти дружин священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії вперше взяли участь у прощі до Зарваниці
- Біля архикатедри Тернополя відбулося свято для батьків та дітей (оновлено)
Представили бестселери у Тернопільській вищій духовній Семінарії УГКЦ за участю президента Інституту екуменічних студій та головного редактор книги «Йосиф Сліпий. Спомини» о. д-ра Івана Дацька, редактора та упорядника «Споминів» д-ра Марії Горячої та богословського редактора книги «Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944)» д-ра Тараса Шманька. Модерував зустріч науковий співробітник Інституту екуменічних студій Тарас Курилець.
«Ми тут зібралися, щоб віддати данину великій людині, сповіднику віри. Насправді ця людина нас об’єднала і зібрала тут. «Спомини» – це клаптик нашої вдячності, наша йому шана. Я дуже втішилась, коли мені запропонували зробити редакцію «Споминів» і разом вирушити у цікаву мандрівку, хоч вона буле не проста і не легка», - запевнила редактор та упорядник д-р Марія Горяча.
Марія Горяча також відповіла на питання, чому рукопис так довго лежав у архіві і припадав пилом: «На це була ціла низка причин. Сам Патріарх, доки жив, забороняв навіть говорити про «Спомини». Це було у глибокій таємниці. У цій праці Йосиф Сліпий згадує багато людей, може і до півтисячі, і майже про всіх мав критичну думку. Тому праця мала пройти випробування часом. Також потрібно було упорядкувати архів, щоб видати рукопис».
Президент Інституту екуменічних студій о. д-р Іван Дацько останніх вісім років життя Йосифа Сліпого був його особистим секретарем і очевидцем. «Я відчув відповідальність перед історією, щоб видати «Спомини». Нині ці «Спомини» читаються зовсім інакше, ніж тридцять років тому. Це виходить ще величніше, бо Церква встала, воскресла», – поділився редактор книги о. д-р Іван Дацько.
Цікавою для істориків та дослідників є період заслання патріарха Йосифа Сліпого, описаний у презентованій книзі. «Блаженніший сам не любив говорити про свої тяжкі роки. Мене заставляли ставити йому прикрі питання. Якось він мені сказав, що це були втрачених 18 років його життя і де він міг стільки зробити, а мусів думати про своє виживання…» - зізнався отець о. д-р Іван Дацько.
Доктор Тарас Шманько представив ще один бестселер «Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944)» Кирила Королевського, що вийшов у світ минулого року. Це найкраща біографія митрополита Андрея на сьогодні. «Зустріч Кирила Королевського з митрополитом Андреєм Шептицьким змінила життя автора книги. Він став його співпрацівником, і завдяки йому ми отримали найповнішу біографію митрополита», - розповів д-р Тарас Шманько.
За його словами, у книзі перед нами Андрей Шептицький постає так, як його бачив і сприймав Кирило Королевський – живу людину, яка помилялася, сумнівалася, мала свої слабкості. Але він залишається прикладом для всіх нас. «Шептицький є зараз з нами. Він для нас є світилом, який допомагає нам проходити наш шлях сьогодні», – підсумував д-р Тарас Шманько.
Презентація завершилась обговоренням та дискусією з гостями та учасниками заходу.
Олеся Барчук
менеджер зі зв`язків з громадськістю
Інституту екуменічних студій
Українського католицького університету
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»