У Свято-Іванівській лаврі УГКЦ у Львові встановили пам’ятний хрест
Четвер, 05 листопада 2020, 15:14 Про це повідомив синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ ієрм. Юстин Бойко.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав на освяченні храму в Обухові: «Цей храм є промінчиком надії на відродження України після війни»
- Глава УГКЦ: «Коли ми віддаємо все, що маємо, тоді Господь Бог нам дає ще більше, ніж ми мали до того»
- Сьогодні у Вінніпезі відбудеться духовно-мистецький захід «Через хрест до воскресіння»
Свято-Іванівська лавра Студійського уставу УГКЦ знаходиться у Львові на території Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького. 4 листопада 2020 року тут був встановлений пам’ятний хрест. На ньому в камені майстри з Демні, що у Миколаївському районі, викарбували золотими літерами такі слова:
«На цьому місці 1 квітня 1927 року митрополит Андрей Шептицький заснував Свято-Іванівську лавру Студійського уставу, а 7 липня 1931 року освятив дерев’яну церкву, перенесену із с. Кривки, щоб українці зростали в любові до Бога, рідного народу, його історії та культури. Нехай так буде повсякчас!
На пам’ять про ті події встановлюємо це хресне знамено.
Львів, 1 листопада 2020 року Божого».
Ці слова є виразом нашої вдячності Богу за Мойсея українського народу – праведного митрополита Андрея, а водночас вони є закликом до сучасного і майбутнього поколінь українців, щоб вони любили своє та його пізнавали.
Цей пам’ятний знак є також встановленням історичної справедливості щодо місця, у якому він перебуває. Адже саме завдяки митрополиту Андрею та його брату Климентію 1 квітня 1927 року біля підніжжя Львова, на Знесінні, постала монаша обитель, що мала за мету плекати духовну і культурну спадщину нашого народу. І була нею Свято-Іванівська лавра. У буремні радянські лихоліття вона була дивним способом врятована Богом через те, що на цій території постав Музей.
Автором концепції пам’ятного хреста є архітектор Роман Сулик, а виконавцем – майстер з Демні Степан Зубрицький. В основі задуму – кам’яна брила, яка є символом Христової Церкви, що стоїть на непорушному камені – вірі апостола Петра. З того каменя виростає хрест, який називають подекуди студитським. Він є символом Студійського чернецтва, яке в 1898 році відродив на землях України митрополит Андрей. Хрест виростає з каменя, оскільки студійське монашество виросло в Церкві і служить Церкві та світу. Хрест видніється на вершині скелі, щоб усі його бачили, оскільки він покликаний просвічувати дорогу усім, котрі заблукали. Він є немовби маяком для світу, що блукає у темряві.
Сьогодні ця територія є місцем зустрічі святості і культури!
У ювілей 155-ліття Андрея Шептицького – офіційна сторінка координаційної ради встановлення пам’ятного хреста перед храмом Святої Софії – Премудрості Божої з с. Кривки, є видимим знаком нашої вдячності Богу за те, що посилає нам ревних трудівників на церковній і народній ниві.
Департамент УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»