У Страдчі, на Львівщині, відбулася ексгумація блаженного УГКЦ Володимира Прийми
Понеділок, 21 листопада 2011, 14:52 «Ексгумація блаженного Володимира Прийми дасть можливість поєднати в одному сакральному просторі Богослужіння і особу цього блаженного. Перенесення останків блаженного Володимира до храму і вшанування його на церковних престолах сприятиме пожвавленню релігійного життя, усвідомленню мирянського служіння в Церкві», - сказав о. Роман Тереховський, постулятор Місії «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ».
«Ексгумація блаженного Володимира Прийми дасть можливість поєднати в одному сакральному просторі Богослужіння і особу цього блаженного. Перенесення останків блаженного Володимира до храму і вшанування його на церковних престолах сприятиме пожвавленню релігійного життя, усвідомленню мирянського служіння в Церкві», - сказав о. Роман Тереховський, постулятор Місії «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ».
Ексгумація останків блаженного Володимира Прийми до храму Успіння Пресвятої Богородиці, що у с. Страдч, Львівщина, відбулася 18 листопада 2011 року.
Володимир Прийма служив дяком у страдецькій церкві. У 1941 році його та місцевого пароха Миколу Конрада закатували енкаведисти: того дня священик повертався додому після сповіді хворої жінки, а дяк його супроводжував. Святіший Отець Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну проголосив о. Миколу Конрада і дяка Володимира Прийму блаженними мучениками Христової Церкви.
«Ці два блаженні померли за два святі таїнства – Сповідь і Євхаристію, і навіть більше, Володимир шануючи отця, помер за таїнство Священства», - сказав о. Іван Колтун, адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Страдч.
Департамент інформації УГКЦ
Довідка: Володи́мир При́йма, блаженний Української Греко-Католицької Церкви (17 липня 1906 — †26 червня 1941) Володимир Прийма народився 17 липня 1906 року в с. Страдч Яворівського району Львівської області. Батько, Іван Прийма, був дяком і секретарем при церкві, мати — Ганна Прийма. Охрещений в с. Страдч у 1906 році. Володимир Прийма закінчив дяківську бурсу при Митрополитові Адреєві (Шептицькому). Був дяком і регентом у церкві с. Страдч. Одружився 10 листопада 1931 року з Марією Стойко. Володимир Прийма брав активну участь у житті парафії. Загалом, родина Прийми була взірцем у селі: батько був дяком, його брати Мирон і Максим – священиками. Зі слів ще живих парафіян, Володимира Прийму поважали, любили та цінували односельці як гідну, чесну та справедливу людину. Свідки зазначають, що в четвер 26 червня 1941 року дяк Володимир Прийма і отець-доктор Микола Конрад пішли сповідати хвору жінку. Коли вони поверталися додому, їх наздогнали енкавеесівці. Лаючись, вони повели священика й дяка до лісу Бірок й там обох по-звірячому замордували. Тіло дяка Володимира Прийми було покалічене, побите, він мав поламані ребра. Дяк Володимир Прийма засвідчив свою віру в Бога мученицькою смертю. Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участю Івана Павла ІІ.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»