У Римі завершився Синод Єпископів УГКЦ 2019 року
Середа, 11 вересня 2019, 11:30 10 вересня 2019 року у Римі (Італія), в Українській папській колегії святого Йосафата, завершився Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, на якому єпископи застановлялися над темою: «Сопричастя і єдність у житті та свідченні УГКЦ».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Любов народжує героїв: 14 точок для призадуми із посинодального послання
- «Церква покликана нести знедоленій і зраненій людині ліки розради і любові», – єпископи УГКЦ у посланні «Перемагай зло добром!»
- «Остаточно переможемо лише тоді, коли продовжуватимемо любити», – єпископи УГКЦ у синодальному посланні 2022 року
Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви відбувався із 1 по 10 вересня 2019 року. В останній день засідань владики Синоду затвердили Комунікат. Відтак до зали засідань були запрошені усі працівники Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ, Секретаріату Глави УГКЦ в Римі, представники та студенти Української папської колегії святого Йосафата та усі ті, хто допомагав у його проведенні для того, щоб висловити слова вдячності за сумлінне служіння.
На завершення робочих засідань два наймолодших єпископи урочисто перенесли книгу Євангелія та свічку із синодального залу до каплиці, де владики молитовно подякували Богові за проведення Синоду. Окрім того, студенти колегії вносили подаровану ікону священномученика Омеляна Ковча. Далі кожен із владик поставив свій підпис під синодальними рішеннями.
У коментарі для пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав поділився своїми думками стосовно актуальності та важливості цьогорічної теми Синоду, а також представив її розвиток надалі. «Головною темою цього Синоду була застанова над єдністю і сопричастям нашої Церкви, яка живе як єдине ціле у різних частинах світу. Ми як помісна Церква, водночас є глобальною. Церква — українська, але водночас вона є відкрита для різних народів, до різних культур, до різних мов. І ця різноманітність витворює дуже особливу внутрішню спільноту, спільноту, яка має свій особливий характер внутрішнього спілкування, внутрішньої єдності і сопричастя. Якраз на цьому Синоді ми хотіли застановитися над тим, що нас робить єдиною Церквою, які елементи, що зв’язують воєдино дітей нашої Церкви в різних країнах світу, але творять одне єдине Христове Тіло. Ми бачимо, що наша єдність є запорукою нашого виживання, запорукою нашої міцності. Наша єдність є синонімом нашої патріаршої гідності та нашої внутрішньої патріаршої структури й устрою. Ось тому ця тема була дуже важливою, дуже цікавою і дуже глибокою. На мою думку, ми лише почали її осмислювати. У контексті скликання Патріаршого собору на наступний рік, темою якого ми будемо мати „Поселення, еміграція та глобальна єдність УГКЦ“, в контексті соборового такого скликання отримає своє продовження», — зазначив Предстоятель УГКЦ.
Владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський, апелюючи до аспекту синодальності Церкви, також підкреслив головну тему цьогорічного Синоду Єпископів у Римі: «Насамперед, потрібно сказати, що я є одним із найстарших єпископів. Це вже мій 21 Синод, в якому я беру участь. Окрім цього, було ще два виборчих Синоди, на яких я був членом. В цьому році Синод присвячений темі єдності Української Греко-Католицької Церкви. Очевидно, ми також говорили про різні аспекти життя на поселеннях та в Україні, про літургійні й обрядові питання. Однак думаю, що сам Синод як такий є виявом нашої єдності. Ми як єпископи цілої нашої Церкви у світі із України та з поселень маємо нагоду зібратися раз у році, щоби показати нашу єдність, а одночасно — відчути цю єдність як єпископи. Кожного дня ми живемо у різних країнах, на різних континентах, в різних частинах світу; деякі в одному часі в літі та в зимі, адже це є Північна та Південна півкулі. Коли ж ми приїжджаємо чи то в Україну, чи, скажімо, десь, як цього року до Риму, ми відчуваємо себе як одна спільнота, одна ієрархія і одна Церква. Думаю, що кожного року, коли збираємося на Синод — це велика відчуття єдності. Більше того, вважаю, що наша Церква може говорити про єдність доти, доки наші владики будуть кожного року зустрічатися на Синоді».
Натомість, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, розповів про порядок синодальних засідань та основні події цьогорічної зустрічі єпископів: «Порядок цьогорічного Синоду був звичайним: ми мали два засідання до обіду і одне — після обіду. Те, що було надзвичайним, — це наші доволі тісні й інтенсивні контакти зі Святішим Отцем і з представниками римських дикастерій. Зокрема, в нас у гостях на Синоді був Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін, новопризначений Апостольський адміністратор новоствореного екзархату для українців греко-католиків в Італії кардинал Де Донатіс і довершував ці святкові візити Президент Італійської Єпископської Конференції кардинал Басетті. Таким чином, ми мали з ними доволі цікавий та інтенсивний обмін думками щодо розвитку гуманітарної та суспільно-політичної, а передусім, душпастирської ситуації в Україні. Також ми застановлялися над душпастирською опікою для наших вірних в Італії. Й очевидно, думали про посилення та поглиблення контактів із Італійською Єпископською Конференцією. Найважливішою зустріччю цього року стала зустріч із Святішим Отцем, яка відбувалася в доволі братній атмосфері. Святіший Отець підкреслив нам найважливішу особу, яка має бути присутня під час засідань Синоду Єпископів — це Святий Дух. Всі людські елементи та людські дискусії є дуже важливими, але Святіший Отець підкреслив, що для нас владик надзвичайно важливим є вміння слухати одне одного, а передусім, слухати натхнення Божого. Ми покликані сюди, щоби здійснити Божу волю для нас і для нашої Церкви».
Владика Діонісій Ляхович, новоіменований апостольський делегат із усіма правами для українців візантійського обряду в Італії, подякував усім за підтримку та довіру, яку йому висловили, призначивши на це нелегке служіння: «Перш за все, я хочу подякувати за довіру, яку мені надали як делегатові на всі справи у проводі екзархатом. Я відчуваю тут велику підтримку цілого Синоду, усіх єпископів. Це для мене є надзвичайно важлива справа, адже це вже другий етап. Ми працювали впродовж 20 років, щоб дійти до цього створення екзархату. Тепер же розпочинається другий етап самої побудови екзархату і це також дуже важка справа, тому що потрібно дуже багато говорити, діалогувати із Ватиканом, із Італійською Єпископською Конференцією і з самим адміністратором, як це надалі проводити. Тому ще раз дякую за підтримку».
Вже традиційно, після завершення Синоду Єпископів УГКЦ 11 вересня відбулася сесія Постійного Синоду. Нагадуємо, що членами Постійного Синоду є Блаженніший Святослав та чотири єпископи: архиєпископ і митрополит Перемишельсько-Варшавський Євген Попович, архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, єпарх Пармський Богдан Данило і єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк. У роботі Синоду також бере участь владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»