У Римі говорили про служіння монашества УГКЦ українським мігрантам
Четвер, 09 грудня 2010, 21:56 8 грудня у Римі завершилася дводенна зустріч представників тринадцяти монаших згромаджень, які виконують своє служіння у столиці Італії. Під час зустрічей учасники наголосили на важливості переосмислення та координації служіння українським іммігрантам в Італії.
8 грудня у Римі завершилася дводенна зустріч представників тринадцяти монаших згромаджень, які виконують своє служіння у столиці Італії. Під час зустрічей учасники наголосили на важливості переосмислення та координації служіння українським іммігрантам в Італії.
Зустріч з представниками монашества в Римі організована з нагоди проголошеного Синодом Єпископів Української Греко-Католицької Церкви Року покликання з особливим наголосом на покликанні до богопосвяченого життя. Зі слів Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Іспанії та Італії Владики Діонісія (Ляховича) стало відомо, що сьогодні для монаших чинів є важливо ще більше сконцентруватися на душпастирському служінні українцям, які проживають в Італії. «Коли візьмемо тільки Італію, то вже тут зустрінемо таку кількість нашого люду, яку годі точно злічити. Тільки в районі консульського округу, що розташований в Неаполі, за неофіційними даними, перебуває біля 300 тисяч українців», – сказав Владика Діонісій.
Така ситуація, на думку єпископа, повинна згуртувати всі монаші чини в Римі для служіння мігрантам. «Ми повинні їм нести слово віри та Христове слово, яке дає надію і врешті-решт змінює саме життя мігранта», – сказав він.
Підсумком зустрічі стала конференція в Українському католицькому університеті ім. Папи Климента. Представники монаших чинів УГКЦ, які знаходяться в Римі, зібралися в університеті не випадково, адже тут вшановували пам'ять Папи Климента, на честь якого названо інституцію.
Про перші згадки богопосвячених осіб та мирян у листі Папи Климента розказав о. д-р Іван Музичка. Отець наголосив, що сьогодні миряни повинні знайти своє місце в Церкві, а монахи та священики повинні їм у цьому допомогти. «Миряни не повинні бути безробітні в Церкві, а мають долучатися до служіння», – підкреслив о. Іван Музичка.
Під час зустрічі було наголошено на важливості розвитку місійного духу в монаших згромадженнях. Прикладом такої діяльності для слов’янських народів є діяльність Кирила та Мефодія. Про євангелізаційний та писемний внесок слов’янських апостолів говорив о. д-р Іван Дацько. «Недостатньо лише того, що монахи живуть євангельськими правдами, вони повинні виходити в люди, відновлювати місійну діяльність», – наголосив доповідач.
На думку о. Івана, міжрелігійний діалог – це одна з головних ідей місійної діяльності, адже «слов’янські апостоли Кирило та Мефодій не робили поділу між православними та католиками, а своїми стараннями та проповіддю бажали, щоб Церкви були в єдності», – сказав він.
Довідка
Зустрічі українського монашества в Римі розпочалися у 2004 році з нагоди празника Стрітення – Дня богопосвяченого життя. Однак цьогорічна зустріч є особлива: вона згуртувала українське монашество у Вічному місті для вирішення конкретних проблем. Крім того, цей захід відбувається у рамках Року християнського покликання з особливим наголосом на покликанні до богопосвяченого життя, проголошеного Синодом Єпископів УГКЦ, та є одним із підготовчих заходів до Патріаршого Собору УГКЦ на тему «Богопосвячене життя у Церкві і для Церкви», який відбудеться у вересні 2011 року у Бразилії.
Сьогодні на території Італії, а зокрема міста Рима, своїх представників мають 13 чернечих інститутів.
Для Департаменту інформації повідомив Тарас Семенюк
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»