АКТУАЛЬНО

У Прилуках провели 10-й сезон «Козацького гарту»

Понеділок, 17 липня 2017, 13:12
15 липня 2017 року, в день свята Покладання риз Пресвятої Богородиці, у Прилуцькій виховній колонії для неповнолітніх відбувся духовний і спортивний конкурс «Козацький гарт» за участю Братства бойового козацького звичаю «Спас». Уже 10-й сезон літніх канікул у Прилуках організовує Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви у співпраці з Державною кримінально-виконавчою службою України в установах для підлітків.

На загальному шикуванні прозвучали молитви й гімн України. Програму змагання й інструктаж провів Євген Квасков, осавул братства «Спас». Арбітри змагання волонтери Ірина Озарків, Тетяна Козій, козак Владислав Корольов, о. Дмитро Горнакевич й о. Костянтин Пантелей розповіли правила проведення конкурсів і змагань на кожному з місць випробувань.

Щоліта з 2013 року козаки братства докладають зусиль, щоб ця подія надовго запам’яталася усім його учасникам. Керівник колонії Євген Квітницький та його заступник Дмитро Жайворонко надають щире сприяння в підготовці та проведенні заходу вже багато років поспіль, забезпечуючи необхідний спортивний інвентар, перевірку стану здоров’я юнаків, надаючи медичний супровід і допомогу персоналу колонії в арбітражі. Цього разу в суддівстві допомагали вихователі Олександр Очкало й Олександр Ярошенко. Завідувач клубу Анатолій Нехай створив особливу атмосферу, надавши озвучення і музику. За кілька місяців до цієї ювілейної для Прилук події він подбав про те, щоби хлопці змогли заспівати великий репертуар козацьких та сучасних авторських пісень під час змагання. Під час конкурсу козацької й української сучасної пісні вихованці обох команд заспівали кожна близько 20-ти пісень. Вчителі загально-освітньої школи і бібліотекарі, що працюють в установі, надали юнакам необхідні знання, які допомогли їм впоратися із конкурсом на знання історії козацтва.

На сьогодні в колонії перебуває понад 60 вихованців. У змаганнях взяли участь у складі двох команд – «Соколи» та «Шабля» – 40 юнаків.  Випробування показали згуртованість і дружність у кожній з команд. «Нічні шали», «Чия буде шапка», відтискання від підлоги та силова вправа на прес – перша частина змагань, що не виявила майбутнього переможця. Наступним етапом стало вправляння із замашним козацьким батогом. А на литаврах необхідно було точно відтворити мелодії козацьких маршів і пісень.

Проте не одними фізичними вправами сильні козаки. Команди мали пройти тест на знання козацьких звичаїв та історії Запорізької Січі. І нарешті, стали до естафети з м’ячем, перетягування каната, лави на лаву та змагання на знання козацьких пісень. 

Змагання пройшли в доброзичливій атмосфері, з гарним бадьорим настроєм. Усі учасники свята одержали позивний заряд енергії, емоційне піднесення. На спортивному майданчику панував високий патріотичний дух. Перемогу здобула команда ІІІ відділення «Соколи». Більшу частину коштів на проведення свята традиційно зібрали вірні УГКЦ.

Після оголошення результатів учасникам змагань вручили грамоти та призи – спортивні знаряддя (футбольні й волейбольні м’ячі, ракетки для бадмінтону і настільного тенісу тощо) і книги від Інституту національної пам’яті. Вихованцям колонії козаки братства подарували дерев’яні шаблі в якості реквізиту для проведення вистав та свят.

Нещодавно отці редемптористи зорганізували подібну подію в Ковельській виховній колонії. У липні–серпні свято «Козацький гарт» відбудеться у Кременчуцькій та Курязькій виховних установах. 

Світлини

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next