У Парижі вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років
Четвер, 18 листопада 2021, 10:23 14 листопада у Парижі відбулися заходи, присвячені 89-м роковинам Голодомору в Україні.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав під час благодійного вечора у Львові закликав усіх долучатися до вшанування жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 років
- У прокатедральному соборі Святої Софії в Римі вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні
- Блаженніший Святослав: «Ми відповідальні за те, щоб про трагедію Голодомору розповісти світові»
День вшанування пам’яті невинних жертв, знищених штучним голодом в часи сталінського режиму, розпочався церемонією покладання квітів до Могили невідомого солдата під Тріумфальною аркою та продовжився Архиєрейською Божественною Літургією в одній iз найвідоміших церков Парижа – Сен-Сюльпіс.
Церемонія покладання квітів розпочалася об 11-й годині. У дійстві взяли участь: Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції пан Вадим Омельченко, владика Гліб Лончина та представники близько двадцяти асоціацій та організацій українців у Франції.
Незмінно під Тріумфальною аркою прозвучали Гімни України та Франції у виконанні паризького хору Святого Володимира Великого.
О 14:30 розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія в базиліці Сан Сюльпіс. Богослужіння очолив владика Гліб, а співслужили всі священники паризького регіону. Співом Літургію супроводжував хор Святого Володимира Великого, який в останній момент замінив хор з Нідерландів, що не зміг прибути на подію через коронавірус.
У проповіді апостольський адміністратор єпархії зачитав уривки спогадів тих, хто пережив геноцид:
«В роки Голодомору була велика крадіжка, – розповідає Хтодора Олексіївна, ходили попід хатами так звані «активісти» і відбирали хліб, зерно, що люди ховали, і гроші. Зерно ховали в казани, а казани потім ставили в піч, але «активісти» і те знаходили та відбирали. Багато людей закопували зерно під землю, проте навіть ті схованки розкривалися, адже ті самі «активісти» ходили з ковіньками і штрикали ними в землю, шукаючи і відбираючи всі збереження і запаси у людей».
Повний текст проповіді можна прочитати тут
Після Літургії також було відслужено екуменічну панахиду за заморених голодом жертв Голодомору за участю священника православної парафії Святого Симона.
В кінці Літургії адміністратор катедри Святого Володимира о. Ігор Ранця подякував присутнім за спільну молитву та усім причетним – за спільну організацію події.
Служба комунікації єпархії Святого Володимира Великого
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»