У Москві презентували Катехизм УГКЦ
Четвер, 06 жовтня 2011, 14:28 29 вересня в Москві, в Культурному центрі "Покровські ворота", відбулася презентація офіційного Катехизму УГКЦ "Христос - наша Пасха".
29 вересня в Москві, в Культурному центрі "Покровські ворота", відбулася презентація офіційного Катехизму УГКЦ "Христос - наша Пасха". У Москві Катехизм представили о. Сергій Ніколенко, адміністратор парафії Святого Ігнатія Антіохійського, і Олександр Шведов, мирянин, редактор офіційного сайту ординатури для католиків візантійського обряду в Росії (www.rkcvo.ru).
Отець Сергій Ніколенко спочатку пригадав учасникам презентації, що "Катехизм Помісної Церкви - це не просто богословський твір, це за визначенням текст, який повинен відображати і висловлювати вже сформовану віру, представлену в контексті національної культури, релігійних традицій тощо. Якщо говорити про Катехизм УГКЦ, то він у цьому плані є дуже, мабуть, точно спрямованим на той християнський народ, який в цій Церкві знаходиться".
Олександр Шведов представив загальну структуру Катехизму УГКЦ: Катехизм створений за принципом "Закон молитви - закон віри". Два "стовпи" цього тексту - це Символ віри і Літургія Василя Великого, фрагменти з якої є епіграфами до кожної частини Катехизму.
На думку о. С. Ніколенко, Катехизм "Христос - наша Пасха" володіє великою цінністю, видно його цільова аудиторія. Якщо говорити про католиків в Росії, «ми зараз не дуже уявляємо, що це за люди, наскільки у них сформована єдина релігійна і моральна традиція. У Катехизмі УГКЦ це зрозуміло. Це народ, в основному зі спадщиною аграрної культури, з традиціями патріархальної традиційної сім'ї, яка не була повністю зруйнована і є перспектива її відновити, і з глибоко вкоріненою народної релігійністю. До речі, цей Катехизм чудово ілюстрований іконами, їх багато, на зворотах цих сторінок представлені фрагменти Богослужінь відповідних свят, і це мова богослов'я для простої людини».
Відтак О. Шведов розповів про історію та традиції УГКЦ.
На завершення презентації всі охочі мали можливість поставити запитання.
http://www.rkcvo.ru/node/401
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»