У Львові близько 200 осіб прийшли прибрати Митрополичі сади
Субота, 21 березня 2015, 21:07 Близько двохсот людей: 40 військовослужбовців, працівники компанії «АVЕ Львів», мережі аптек «D.S.», охочі волонтери прийшли у суботу, 21 березня, прибрати другу частину садів, які знаходяться за комплексом Митрополичих палат. Про це повідомила Фундацція духовного відродження УГКЦ.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- «Бути вухом для людей, які терплять»: про служіння медичного капелана в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі
- «Кожний робочий день лікарні починається з молитви в каплиці»: як служить медичний капелан у Новояворівській лікарні на Львівщині
Благословляючи на спільну працю, до учасників толоки звернувся владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівський. Він зауважив, що, незважаючи на різні ділянки праці людей, усі зійшлися разом, щоб робити добру справу. «Це є символічно для нашого народу. У церковній пісні є такі слова: «Боже, нам єдність подай». В єдності – сила народу. Це саме те, що нам потрібно», - сказав владика Венедикт. Єпископ також повідомив, що «наразі ця територія є у процесі передання Церкві, сподіваємося, що скоро сади будуть нашими, і ми зможемо цілковито дбати про їхній належний вигляд, реконструювати, впорядковувати». Владика подякував усім учасникам за «важливу справу для Церкви, для міста і для кожного».
Координатором роботи був Олег Гайовишин, генеральний директор компанії «АVЕ Львів». Він наголосив, що «те, що ми робимо, – дуже гарний приклад того, як має будуватися Україна» і додав, що ця справа є чи не найважливішою в переддень Великодня. Побажав військовим «щоб та небесна опіка, яка є сьогодні тут з нами, була з ними там, на лінії фронту, щоб вони всі повернулися живими та неушкодженими додому для того, аби разом зробити ще багато добра». Варто зауважити, що військові самі зголосилися допомогти наводити лад в садах. Вже 31 березня вони вирушають на передову.
Як повідомляють організатори, сади було поділено на 10 ділянок, за яку відповідала окрема група з 10-20 осіб. Процес роботи був добре організованим, усім видали інвентар для прибирання. Було згромаджено суху траву, розчищено рів, обрізано кущі, почищено мур, побілено дерева, пофарбовано паркан, зібрано все сміття.
За повідомленням Фундації, толоці передувала двотижнева підготовка. Перші кроки у прибиранні робили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, а також працівники Центру творчості дітей та юнацтва Галичини разом з директором Олегом Кузиком.
Батьки п. Василя, котрий прийшов на толоку, були членами організації «Українська молодь – Христові», яку заснував митрополит Андрей Шептицький. «Вони завжди мені розповідали про 100-тисячний здвиг молоді у Львові 1933 року. Це був похід вулицями міста. Також учасники проходили повз ці сади й бачили митрополита Андрея Шептицького. Саме тому я сьогодні прийшов допомогти ці сади відновлювати», - ділиться волонтер. «Ми повинні розуміти, що ніхто за нас нічого не зробить. Починати потрібно з себе», – додає п. Галина, працівниця мережі аптек «D.S.».
Наприкінці плідного робочого дня людей почастували гарячим чаєм з печивом. Кондитерська фабриа «Ярич» проявила ініціативу і передала 10 ящиків печива.
Отець Тарас Милян, директор Фундації духовного відродження, поіменно подякував кожній організації та її керівникам, працівникам Фундації, які взяли участь у прибиранні. «Хочемо, щоб сади стали місцем для проведення різного роду заходів Церкви та громади: відкриті зустрічі, форуми, кіноперегляди, конкурси, святкування», - звернувся о. Тарас до волонтерів.
Організатор впорядкування Митрополичих садів - БО «Фундація Духовного Відродження» УГКЦ. Фінансово й технічно долучилися до проведення толоки: компанія «АВЕ Львів», мережа аптек «D.S.»
Нагадаємо, що у середу, 18 березня, було зроблено перше прибирання Митрополичих садів. Його волонтерами були працівники ЦТДЮГ - Центр творчості дітей та юнацтва Галичини разом з директором Олегом Кузиком.
Іванна Рижан за матеріалами Фундації духовного відродження
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»