АКТУАЛЬНО

У Карітасі-Київ провели День захисту літніх людей

Четвер, 13 червня 2019, 13:54
«Карітас-Київ у рамках програми «Домашня опіка» провів акцію «Бажаємо миру та довголіття», присвячену Дню захисту літніх людей. Захід відбувся напередодні Дня захисту. У зустрічі взяли участь люди літнього віку та їхні родичі, працівники та волонтери Карітасу» , - повідомляє о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас-Київ».

Мета заходу: виявити знаки уваги до людей похилого віку та поінформувати їх про особливості поведінки у проблемних чи критичних ситуаціях життя.

Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання стосовно літніх людей відзначається щороку 15 червня згідно з резолюцією-рішенням Генеральної асамблеї ООН від 19 грудня 2011 року. Цю подію ще називають – Днем захисту літніх людей.

У рамках Акції за чашкою чаю також відбулася жвава розмова між учасниками заходу та фахівцями програми «Домашня опіка», які обговорювали  морально-етичні питання, що випливають зі Святого Письма.

З особливою увагою бенефіціари проекту сприйняли вітальне слово директора БФ «Карітас-Київ» о. Романа Сиротича,  який виявив знаки уваги до літніх людей, побажавши їм довголіття та духовної радості.

Цей епізод, очевидно, стане вельми важливим  для людей похилого віку. Адже вони надіються, що підтримка Благодійного фонду «Карітас-Київ» і далі залишатиметься основною опорою їхнього життя.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині – понад 630 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року їхня кількість у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе два мільярди осіб. За даними Державної служби статистики України, кожен п'ятий мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина – самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Понад 80 відсотків з них вимушені жити за «межею бідності», отримуючи мізерні пенсії, що аж ніяк не може забезпечити достойної якості життя. Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов.

Демографічна ситуація, при якій населення планети старіє швидше, ніж молодіє, турбує міжнародну спільноту. Організація Об’єднаних Націй неодноразово розглядала цю проблему. Щоб тримати її під постійною увагою, було ухвалено відзначати Міжнародний день осіб похилого віку. У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя.

Україна входить до 30 «найстаріших» країн світу, спостерігається досить тривожна тенденція зі зростанням кількості людей похилого віку. У 2007 році частка людей пенсійного віку досягла 23,9 відсотка, або понад 11 млн осіб, і за рейтингом старіння (часткою населення старше 65 років) Україна займала 11 місце у світі, а в 2025-му переміститься на 9-те місце. Згідно з національним демографічним прогнозом на період до 2025 року частка осіб віком від 60 років становитиме 25 відсотків, а у 2030 році – понад 26 відсотків. Це означає, що Україна є й залишатиметься однією з «найстаріших» країн світу.

Карітас вже багато років допомагає самотнім людям, інвалідам, пенсіонерам, які не можуть пересуватися і через це змушені постійно перебувати вдома, або ж тим, чиє пересування вкрай ускладнене. Зокрема, на сьогодні під опікою Карітасу понад 100 осіб.

Ця опіка передбачає надання соціальної, медичної та матеріальної допомоги. Надається допомога медичними препаратами, засобами гігієни, пелюшками та підгузками, постійною опікою патронажних сестер, а ще продуктовими наборами.

«Медсестри регулярно відвідують та надають кваліфіковану медичну допомогу старшим самотнім людям у рамках саме програми «Домашня опіка. Однак ця праця не обмежується цим. Надаються консультації з догляну за старшими людьми, психологічна та юридичні консультації, працівники допомагають у прибиранні, приготуванні їжі тощо», – розповідає медичний працівник «Домашньої опіки» Алла Качур.

«Особисто та від усіх літніх людей висловлюю щиру подяку всім, хто долучається до надання допомоги стареньким людям. Водночас запрошую усіх охочих долучитися до добрих справ Карітасу», – підсумовує о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас-Київ».

Прес-служба БФ «Карітас-Київ»


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next