У Філадельфії відзначили 80-літній ювілей професора Альберта Кіпи
Неділя, 22 вересня 2019, 17:10 21 вересня в Українському культурно-освітньому центрі у Дженкінтавн, штат Пенсильванія, відбувся урочистий вечір на вшанування відомого науковця-германіста, громадського та релігійного діяча, довголітнього члена та ексголови Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А) проф. Альберта Кіпи з нагоди 80-літнього ювілею.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав привітав владику Кеннета Новаківського з 15-річчям єпископської хіротонії
- Глава УГКЦ привітав владику Володимира Ющака із 65-річчям
- На Синоді Єпископів привітали цьогорічних ювілярів
Альберт Кіпа народився 10 вересня 1939 року у Києві в родині Вадима і Алли Кіпи. У 1951 разом із батьками емігрував до США. 1962 року здобув ступінь бакалавра у Нью-Йоркському коледжі, 1972 року - доктора філософії у галузі німецького і порівняльного літературознавства у Пенсильванському університеті. Працював у Пенсильванському (1962–1966) і Фрайбурзькому (Німеччина, 1964–1965) університетах; від 1966 року – у Мюленберзькому коледжі (Аллентавн, Пенсильванія). Голова Релігійного товариства українців-католиків "Свята Софія" США (1999-2004), ректор Українського вільного університету в Мюнхені (2003–2006). Голова Товариства «Рідна школа» у Філадельфії. Досліджує німецькі і слов’янські літератури, культурні зв’язки між ними. Автор праць: «Gerhart Hauptmann in Russia, 1889–1917: Reception and Impact» («Ґергарт Гауптманн у Росії, 1889–1917: Сприйняття і вплив», Гамбурґ, 1974). Редактор збірника наукових праць «Унія в українській шкільній драмі ХVII–ХVIII cтоліть. На перехресті культур» (Львів, 2008). Дійсний член НТШ з 1983 року, УВАН з 1988 року, а сьогодні її президент, іноземний член Національної академії педагогічних наук України з 1999 року.
На урочистість, що її вела голова ТСС А д-р Ірина Іванкович, прибули члени родини, приятелі, колеги та співпрацівники ювіляра, а вітальні листи наспіли з-поза США. Серед них – апостольське благословення від Вселенського Архиєрея Папи Франциска; грамота від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука); вітання від Високопреовященного Бориса (Ґудзяка), митрополита-архиєпископа Філадельфійського; слово привіту від президента Світової ради Наукових товариств ім. Шевченка академіка Леоніда Рудницького; президента ТСС в Римі о. Марка Ярослава Семегена; ректор Українського вільного університету проф. Марії Пришляк; Інституту сторії України Національної академії наук України; професора Маршал університету д-р Катерини Шрей; численних наукових, педагогічних та громадських установ.
У доповіді про життєвий шлях А. Кіпи довголітній співпрацівник і приятель ювіляра академік Леонід Рудницький представив головні віхи діяльності винуватця торжества. Він ґрунтовно проаналізував його наукові зацікавлення компаративним німецько-українським літературознавством, музикологією та педагогікою, підкресливши довголітню працю для добра ТСС А, яке було головним організатором святкувань. Підкресливши шляхетність і дипломатичність ювіляра, Л. Рудницький зокрема зазначив: «Люди, які добре знають одну шляхетну людину, спілкуються з нею, втішаються її, можна сказати, метафізичним оптимізмом, вкоріненим в погідній вдачі, у відчуття непорушної людської гідності, усвідомленні сутності власної істоти та, врешті, у глибокій вірі в Бога, мають кращий шанс віднайти у собі почуття внутрішнього спокою і задоволення туземним буттям. Саме за ці шляхетні прикмети його духу я завжди буду вдячний Альберту Кіпі. Для мене він справді Albertus Magnus -духовно й інтелектуально».
Музичне вітання ювілярові подарувала відома оперна співачка Марта Залізняк, яка виконала твори Джуліо Каччіні (“Ave Maria”), Джакомо Пуччіні (арія з опери “La Boheme”), Миколи Лисенка (арії з опери «Наталка Полтавка»), Анатолія Кос-Анатольського («Два потоки з Чорногори») і Василя Безкоровайного («Чари ночі»).
Під час урочистого фуршету, що його відкрив молитвою Преосвященний Андрій Рабій, єпископ-помічник Філядельфійський, Альберт Кіпа подякував організаторам і присутнім за чудовий вечір.
Пресслужба Товариства «Свята Софія» США
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»