У Дрогобичі відбулася святкова академія з нагоди 20-ліття Дрогобицької духовної семінарії
Субота, 15 жовтня 2016, 20:41 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, у Дрогобичі, у приміщенні Муздрамтеатру імені Юрія Дрогобича, відбулася святкова академія з нагоди 20-ліття заснування Дрогобицької духовної семінарії.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав привітав владику Кеннета Новаківського з 15-річчям єпископської хіротонії
- Глава УГКЦ привітав владику Володимира Ющака із 65-річчям
- На Синоді Єпископів привітали цьогорічних ювілярів
На заході були: владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, духовенство єпархії, викладачі, працівники, студенти і випускники семінарії. На свято завітали численні гості, серед яких ректори навчальних закладів УГКЦ і представники вищих навчальних закладів м. Дрогобича.
Святкову атмосферу створювали ведучий академії — о. Тарас Коберинко, викладач семінарії, а також музичні колективи: семінарійний хор «Оранта», семінарійний гурт «Quo vadis» та хор випускників.
Семінарійну спільноту з ювілеєм листовно привітав Блаженніший Святослав. У своєму привітанні Глава і Отець УГКЦ, перелічуючи здобутки Дрогобицької духовної семінарії, окреслив також ідеал душпастиря ХХІ ст.
Сьогоднішній священик повинен мати солідну освіту і прагнення її постійно поглиблювати, сповнений послуху до своєї Церкви і проводу, мати лідерські якості, щоб вести за собою людей, а головне бути людиною молитви, котра в Божому Слові шукає відповіді на всі запитання для себе і світу, в якому живе і служить.
Блаженніший Святослав закликав семінаристів не забувати, що запрошення працювати в Христовому винограднику дав їм сам Господь. «Тож принесіть добрі плоди!» — звернувся до них Глава УГКЦ.
Вітального листа надіслав також владика Борис (Ґудзяк), Єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі та президент Українського католицького університету. «Христоподібна жертва Дрогобицьких новомучеників і тисяч мучеників, ісповідників нашої Церкви ХХ ст. дає рясні плоди. Їх радикальне свідчення віри і є тією силою, яка сьогодні покликає молодих хлопців і чоловіків бути свідками розп’ятого і воскреслого Христа», — зазначив владика Борис. Президент УКУ висловив сподівання, що в майбутньому співпраця між УКУ й Дрогобицькою семінарією поглиблюватиметься.
Про важливість існування Дрогобицької духовної семінарії в контексті життя Церкви і народу розповів владика Ярослав, Єпископ Самбірсько-Дрогобицький (див. повний текст слова). Семінарія — це насамперед місце підготовки кандидатів до священства. «Час перебування і навчання у семінарії — це можливість глибше відчути та розвинути своє покликання, нагода для належної підготовки до майбутнього священичого служіння», — сказав єпископ.
У ширшому контексті семінарія є середовищем, в якому відроджується ідентичність київського християнства. Тут обмінюються думками, тривають богословські дискусії, шукають розв’язку різних актуальних питань. У цьому творчому середовищі формується світогляд майбутніх священиків.
Про передумови виникнення і розвиток Дрогобицької духовної семінарії розповів о. д-р Мирон Бендик, ректор семінарії. Натхненником створення семінарії в Дрогобичі був владика Юліан (Вороновський), тодішній єпископ Самбірсько-Дрогобицький, який сформував викладацький склад. Завдяки ентузіазму єпископа і перших викладачів «вдалося з нічого створити щось». Дивлячись у майбутнє, о. Мирон висловив сподівання, що завдяки благій вісті Христа, яку нестиме духовенство, закладатимуться в суспільстві підвалини нових відносин.
Відтак спогадами про студентські роки життя поділився ієромонах Аліпій Федун, який був студентом першого набору 1996 року. «Наш курс налічував 12 семінаристів. Пригадую себе: гаряче бажання пізнати Бога і Його вчення, пошук новизни життя і його сенсу — усе це я знайшов у стінах моєї семінарії», — згадував о. Аліпій. Для всіх це був перший досвід, не тільки для студентів, а й для викладачів і вихователів. «Ось уже 20-й рік минає від часу заснування семінарії в Дрогобичі. Мало відносно вічності, але достатньо, якщо зважити на тривалість людського життя. З малого гірчичного зерна виросло велике дерево», — сказав у підсумку ієромонах-студит.
Проректор семінарії о. д-р Роман Андрійовський звернувся до слів патріарха Йосифа Сліпого — «Великого бажайте!», щоб накреслити майбутній шлях розвитку семінарії. Двадцятирічна історія Дрогобицької семінарії є підтвердженням слів патріарха Йосифа: завдяки великим цілям, на перший погляд інколи нездійсненним, у майбутньому можна зібрати рясні плоди. Одним з останніх досягнень викладацького складу стало видання «Наукових записок Дрогобицької духовної семінарії». У планах проводу семінарії розвинути електронних фонд семінарійної бібліотеки, зробити стаціонарним навчання у Малій семінарії (де навчаються учні старших класів), поглибити співпрацю з Українським католицьким університетом.
Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»