Церкви України й Німеччини намагаються разом вирішувати еміграційні проблеми
П'ятниця, 25 листопада 2011, 10:22 «Кожен п’ятий католик Німеччини є емігрантом або має мігрантське коріння», - заявив голова Міграційної комісії Єпископської Конференції Німеччини (ЄКН) Владика Норберт Треллє під час робочого засідання Комісії за участю голови Пасторально-місійного відділу УГКЦ (ПМВ) Владики Йосифа (Міляна). Засідання відбулося в Кельні 23 листопада 2011 р. Б. До складу української делегації входив виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк і голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів Григорій Селещук.
«Кожен п’ятий католик Німеччини є емігрантом або має мігрантське коріння», - заявив голова Міграційної комісії Єпископської Конференції Німеччини (ЄКН) Владика Норберт Треллє під час робочого засідання Комісії за участю голови Пасторально-місійного відділу УГКЦ (ПМВ) Владики Йосифа (Міляна). Засідання відбулося в Кельні 23 листопада 2011 р. Б. До складу української делегації входив виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк та голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів Григорій Селещук.
Спільна зустріч представників німецьких та українських міграційних структур мала за мету розвиток співпраці, обмін досвідом та опрацювання спільних програм. Натомість в Україні 2010 року відбувся круглий стіл у ЛНУ ім. Івана Франка за участю секретаря Міграційної комісії ЄКН Крістіана Мюллера та представників німецьких дієцезій.
У виступі Владика Йосиф представив програму дій УГКЦ у сфері міграції, зокрема модель підготовки й організації діяльності душпастирів у країнах, де немає церковних структур, а також соціальне служіння мігрантам. Під час обговорення не оминули й гострих питань, наприклад, можливості служіння одружених священиків УГКЦ на теренах римо-католицьких дієцезій. Члени Міграційної комісії ЄКН із зацікавленням і розумінням поставилися до цих питань.
До Міграційної комісії ЄНК входить шість єпископів, до числа яких також належить екзарх УГКЦ у Німеччині й Скандинавії Владика Петро (Крик). У Комісії працює свій секретаріат і діє колегія радників, до якої входять представники Місійного інституту, Єзуїтської служби біженців, благодійних організацій, відповідальні за душпастирську опіку німецьких католиків за кордоном, представники юридичних державних служб, науковці та ін.
Обидві сторони висловили впевненість у плідності такої співпраці на користь мігрантів у країнах Європи.
На завершення українська делегація вкотре запросила представників Міграційної комісії ЄКН в Україну.
Повідомив Григорій Селещук
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»