Три греко-католицьких дерев’яних церкви в Польщі можуть потрапити в список ЮНЕСКО
Четвер, 07 червня 2012, 16:27 Центр Світової Спадщини в Парижі розгляне пропозицію внести до списку культурної спадщини три греко-католицьких храми, що знаходяться на території Польщі. Експерти оглянуть церкви в Радружі, Смольніку і Хотинці. В цих селах збереглися дерев’яні храми, збудовані в XVI-XVIII столітті.
Центр Світової Спадщини в Парижі розгляне пропозицію внести до списку культурної спадщини три греко-католицьких храми, що знаходяться на території Польщі. Експерти оглянуть церкви в Радружі, Смольніку і Хотинці. В цих селах збереглися дерев’яні храми, збудовані в XVI-XVIII столітті.
Церква Святої Параскеви в Радружі походить з XVI століття – найдавніша і найкраще збережена церква в Польщі. Збудована 1583 року з яблуневого і дубового дерева, знаходиться під опікою Міжнародного фонду світових пам’яток. Поліхромію іконостасу в 1648 році було зроблено на дереві. В 1963-1965 роках церкву реставрували місцеві майстри під керівництвом краківських консерваторів.
Греко-католицька церква Архистратига Михайла в Смольніку збудована в 1791 році на місці двох попередніх церков. Правдоподібно, першу церкву спалили татари, а другу знесли в 1670 році. Від 1944 до 1951 року село входило до складу СРСР. Після повернення до Польщі, всіх жителів вивезли в Миколаївську область. В даний час храм використовує римо-католицька громада.
Церкву Різдва Пресвятої Богородиці в Хотинцю збудовано 1600 року. В 1735 році було виконано поліхромію нави, а 1772 року – святилища. Під час І Світової війни була знищена дерев’яна дзвіниця біля церкви. В 1938 році парафія налічувала 2700 парафіян. Від 1947 року храм передали римо-католикам до 1989 року, коли знову повернули греко-католицькій громаді. Парафіяни відновили поліхромію сцени «Останнього Суду» в 1715 року.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»