Священик Тернопільсько-Зборівської єпархії став першим доктором біблійного богослов’я в Україні
Понеділок, 14 червня 2010, 10:51 9 червня 2010 року о. Іван Січкарик зробив публічний захист докторської праці в Папському Григорянському університеті (біблійний факультет, м. Рим, Італія) на тему: «СОМА (тіло) як основний пункт навчання Апостола Павла. Пошук екзегетичний та богословсько-біблійний».
9 червня 2010 року о. Іван Січкарик зробив публічний захист докторської праці в Папському Григорянському університеті (біблійний факультет, м. Рим, Італія) на тему: «СОМА (тіло) як основний пункт навчання Апостола Павла. Пошук екзегетичний та богословсько-біблійний». Модератор праці – о. проф. Уго Ванні (Італія), голова комісії – о. проф. Міхаель Майер (Німеччина), другий модератор – о. проф. Скотт Бродер (США). На захисті були присутні Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії Владика Діонісій (Ляхович), Голова Товариства «Свята Софія» о. Іван Дацко, Пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії о. Олександр Сапунко, багато священиків та студентів семінаристів.
Таким чином, вихованець Тернопільсько-Зборівської єпархії о. д-р Іван Січкарик став першим священиком УГКЦ в Україні, який має титул доктора біблійного богослов’я. Цей здобуток є надзвичайно важливим, адже відтепер в Україні буде можливість писати бакалаврати, магістерські праці та ліцензіяти у ділянці біблійного богослов’я.
Написання самої праці тривало 7 років. Докторат має обсяг 532 сторінки. Зокрема 50 сторінок займає бібліографія різних авторів, які робили науковий пошук щодо тематики «тіло», «тілесність» в листах Апостола Павла, а також в різних ділянках грецької, єврейської культур, книг Старого Завіту, писань з Кумрану, навчання Філона Олександрійського та інше.
Дана докторська праця є надзвичайно важливою, тому що це є перший повний аналіз значення грецького слова «СОМА» (тіло) в листах Павла. Вже сам Апостол використовує цей термін в різних характеристиках: щоб окреслити людське тіло, всю людину як особу, тіло земне і тіло воскресле, тіло гріховне і тіло смертне; він говорить про Пресвяту Євхаристію як Тіло; знову ж використовує це слово, щоб подати визначення Церкви як Тіло. Тому є просто неможливо збагнути життя первісних християн, їхнє розуміння Божественної Літургії та життя і служіння в Церкві без розуміння значення терміну «СОМА».
Через неправильне розуміння людини, у світі може творитись багато зла, і навпаки, приймаючи до уваги слова Апостола Павла про цінність людського тіла, яке для нього представляє цілу людину у її постійному відношенні до інших та до Бога, є можливо автентично розуміти Боже Слово та сповняючи його, йти дорогою спасіння.
Сам захист відбувся блискуче. Вільно володіючи матеріалом, о. д-р Іван Січкарик зумів надзвичайно чітко та доступно представити свою працю бездоганною італійською мовою. Екзаменаційна комісія та присутні на захисті нагородили доповідача щедрими оплесками. Наукова дискусія нагадувала більше спілкування на рівних вчених богословів, аніж захист докторської праці. Голова комісії та два професори – рецензенти, вчені-богослови з світовим ім’ям, високо оцінили рівень підготовки докторанта та якість представленої роботи.
З огляду на складність та об’ємність теми дослідження, а також наукову новизну представленої роботи, члени комісії визнали її фундаментальною теологічною працею. Професор Уго Ванні на завершення свого виступу привітав всіх присутніх з народженням в особі о. д-ра Івана Січкарика нового вченого – богослова Католицької Церкви.
Для Департаменту інформації повідомив Олесь Городецький
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»