Сьогодні спочила в Бозі сестра Анастасія Балінська
Неділя, 09 серпня 2020, 13:26 9 серпня 2020 року у м. Львові на 52-му життя та 23-му році чернечого покликання відійшла з цього світу по вічну нагороду с. Анастасія Оксана Балінська. Сестра упокоїлася через важку хворобу. З огляду на епідеміологічну ситуацію та вимоги карантину, Парастас у монастирі відбудеться тільки для співсестер та найближчої родини.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Сестри служебниці запрошують студенток оселитися у соціальному гуртожитку «Дім надії»
- Колискова для сина і «Христос воскрес!»: у Львові поховали Артема Димида
- «Щоб бути вільним, треба бути готовим померти», – отець Михайло Димид на Парастасі за сином Артемом
Усіх охочих попрощатися із с. Анастасією Балінською запрошують на Заупокійну Божественну Літургію, яка відбудеться 10 серпня у церкві Покрову Пресвятої Богородиці у м. Львові по вул. Личаківській, 175. Сестру поховають на цвинтарі в с. Малехів біля Львова.
Сестра Анастасія Оксана Балінська народилася 30 квітня 1968 року у Львові в сім’ї Балінського Івана та Кривцун Євфросинії. Хрещення одержала в церкві Святого Миколая 14 травня 1968 року. Сім’я була чисельна: четверо дівчат і один хлопець. Батько Іван, доцент та викладач університету «Львівська політехніка» разом із матір’ю Євфросинією, яка займалася вихованням діточок, із дитинства плекали в них любов до Бога, Церкви й українського народу.
З 1994 року навчалася на катехитичних курсах у Львівській архиєпархії, де і познайомилася із сестрами служебницями. Її покликання зріло поступово, переходило через розпізнання і врешті 6 серпня 1997 року, залишивши працю та усю громадську діяльність, Оксана вступила на кандидатуру у Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії під опікою вчительки кандидаток с. Магдалини Чайківської. Ось як сестра описує своє покликання:
«У кожної людини приходить час, коли вона починає задумуватися над тим, як їй жити далі. У мене чудова родина, я мала гарну працю, багато друзів, але прийшов час, коли я відчула, що треба щось змінити. Моє життя немов би на деякий час зупинилося. Я відчула, що Бог бажає кудись мене покликати, але я ще не знала куди. І от одного разу на прощі в Уневі я цілу ніч молилася перед чудотворною іконою Богородиці в цьому наміренні. За декілька днів я почала відчувати покликання до монашого життя. Це важко пояснити, як ти відчуваєш покликання, як і важко словами описати свої почуття любові до Бога, до народу, до ближніх. Але коли Господь кличе, то Він дає виразно зрозуміти, каже: "Йди за мною!". Тоді людина вже не задумується, а йде. Я вступила до Згромадження сестер служебниць. Коли приїхала до Червонограду на кандидатуру, то зайшла до каплиці й побачила ікону Знамення Богородиця – в цю хвилину я зрозуміла, що тут, у цьому Згромадженні, і є моє місце».
З 1998 по 2000 рік сестра перебуває на новіціаті в Жовкві, де вчителькою була с. Мирослава Яхимець. Перші обіти с. Анастасія склала у свято Преображення, 19 серпня 2000 року, і поїхала на служіння у спільноту Святої Софії Божої Премудрості в м. Києві. Там сестра, крім катехизації, працювала у Бюро зовнішніх зв’язків УГКЦ. З 2005 по 2007 рік сестра працювала на місіях у Казахстані, а після повернення – у м. Донецьку.
Коли виникла потреба поїхати на місії до української громади в Іспанії, сестра з радість зголосилася спершу поїхати на літній табір, а згодом і до праці. На жаль, у цей час вона не мала продовження.
Хоча її серце постійно горіло місіями, вона в дусі обіту послуху приймала всі призначення настоятелів, отож, у вересні 2008 року повертається на спільноту в Київ, де виконує служіння катехитки на парафії Святого Миколая Чудотворця, що на Аскольдовій могилі. З 2009 року працює як секретар-референт у Бюро зовнішніх зв’язків УГКЦ, а з 2010 року – як особистий секретар Отця і Глави нашої Церкви Блаженнішого Любомира Гузара. Як вдячність за служіння с. Анастасії у листі від 29 червня 2011 року Блаженніший Любомир, на той час єпископ-емерит, ось так відкликається про с. Анастасію:
«Преподобна сестра Анастасія – це дуже побожна та пильна особа. Її особливе дарування – це вміння спілкуватися з людьми. Впродовж часу її служіння як секретаря, вона була мені дуже помічна і я бажаю порекомендувати її як солідну працівницю».
Після закінчення свого служіння в Києві у вересня 2011 року сестра з радістю зголошується повернутися на місії у далекі Казахські землі – м. Караганду, де працює як катехитка, а також починає збирати матеріали про спецпереселенців із Західної України, які заселяли степи Казахстану чи як політв’язні переживали тортури в Карлазі, Кенгірі, Спаську. У 2017 році вийшла книга свідчень, які зібрала с. Анастасія Балінська під назвою «Українська Голгота: Караганда».
З 2017 року сестра повертається в Україну і розпочинає свою Голгофу: боротьбу за життя. Як сестра була ревною в місійному служінні, з такою ж ревністю розпочала боротьбу за кожен наступний день свого життя. Не нарікала, але боролася до кінця, усе приймала як Божу волю і жертвувала свої терпіння та болі в наміренні Провінції, Згромадження і за покликання.
9 серпня 2020 року Господь покликав с. Анастасію до Небесного Єрусалиму. Нехай Господь прийме її молитви і терпіння, які вона жертвувала за Провінцію та Згромадження і винагородить за все її служіння для добра Божого люду і Церкви Христової!
Вічна їй пам’ять!
Сестри служебниці НДМ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»