Сестри служебниці провели Успенську прощу до Слоутсбурга – найбільшу прощу УГКЦ у США
Понеділок, 16 серпня 2021, 13:06 14-15 серпня відбулася 67-ма Успенська проща, яку проводить Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії у Слоутсбурзі, штат Нью-Йорк. Темою цьогорічної прощі сестри служебниці обрали «Марія, Мати Спасителя, та Йосиф, Праведний Обручник, підтримайте нас у Божому Провидінні».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- У Філадельфії провели літній християнський табір «Пресвята родина»
- Владика Богдан Дзюрах очолив прощу українців у Німеччині до блаженної Едіґни
Святкову Літургію в неділю, 15 серпня, очолили архиєпископ-митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький та єпарх Пармський владика Богдан Данило, з якими співслужили священики митрополії УГКЦ в США. Численні вірні традиційно з’їхалися на прощу з різних куточків країни.
У проповіді владика Борис зосередився на суті свята Успіння. «Суть празника надзвичайно глибока. Мати Ісуса Христа, яка прийняла Божу волю і не мала первородного гріха, у своєму тілі померла, уснула. Два слова "Успіння" і "Небовзяття", які використовують у східній і західній церковних традиціях, доповнюють одне одного. Богородиця у своєму людському тілі справді померла, але померла в радості й мирі, уснула».
У проповіді проповідник сфокусувався на темі смерті, яка в сучасному світі часто табуйована. «Сьогодні ми живемо в світі, який перестає вірити у вічність і не знає, як дати собі раду зі смертю. Якщо ти і я справді віримо у вічність, то смерть не страшна. Ми покликані не боятися смерті, бо Христос увійшов у нашу людську смерть і своїм божеством розторощив її владу над нами».
Митрополит Ґудзяк зазначив, що в УГКЦ празник Успіння поширений – є багато церков, катедр, велика частина прощ відбувається саме на Успіння Богородиці.
«Ми всі повинні відійти з цього празника безстрашними. Це свято нашої вічності, до якої нас провадить Мати Божа. Вона веде нас до дому Отця, де багато кімнат і висока стеля», – сказав владика Борис. У проповіді він дав прочанам завдання – розповісти іншим про суть празника Успіння Богородиці.
Цьогорічна проща у Слоутсбурзі стала особливою нагодою привітати владику-емерита Василя Лостена, який цього року відзначає 50-ту річницю єпископського служіння. «Не кожному священникові щастить дожити до 50-ліття священства, не кажучи вже про єпископа. Це надзвичайно рідкісна подія і велике благословення для всієї Церкви», – зазначив у привітанні владика Павло Хомницький.
Митрополит Борис Ґудзяк перечислив деякі заслуги владики Лостена: «У Філадельфії владика Василь збудував дім для старших людей, який тепер є знаком нашого служіння ширшому суспільству, бо там багато неукраїнців, він був рушійною силою святкувань 1000-ліття Хрещення України-Руси і завдяки йому з’явилися мозаїки святих Володимира й Ольги в соборі Святого Петра в Римі».
Також під час прощі від імені Отця і Глави УГКЦ та членів Синоду Єпископів УГКЦ найвищу нагороду Української Греко-Католицької Церкви – орден митрополита Андрея Шептицького – вручили довголітньому главі «Лицарів Колумба» Карлові Андерсонові.
Варто зазначити, що свято Успіння Богородиці – особливий день для сестер служебниць у цілому світі, адже 27 серпня 1892 року відбулося урочисте посвячення першого дому сестер служебниць у с. Жужелі та прийняття перших шести кандидаток. «Це 129 років жертвенного служіння Богові, Його Церкві і Його людям», – зазначила с. Еліана Ільницька, новообрана провінційна настоятелька сестер служебниць у США, яка подякувала прочанам, котрі численно зібралися, і волонтерам, що допомагали в підготовці. Вона пригадала минулорічну прощу, яка відбувалася в режимі онлайн. «Сьогодні ми дуже щасливі та вдячні, що бачимо вас тут. Ми повернулися на цю святу гору, і я запрошую усіх подякувати Богові за дар нашого життя та за здоров’я наших родин», – сказала вона.
Владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський, подякував сестрам за те, що відважилися відкрити прочанам двері свого монастиря.
Фоторепортаж із 67-ї Успенської прощі до Слоутсбурга – тут.
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами служби комунікації Філадельфійської архиєпархії
фото: Андрій Рубель
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»