«Рим і Патріярхати Сходу» – книжку Вільгельма де Фріса презентували у Львові
Четвер, 01 жовтня 2015, 11:08 30 вересня відбулася презентація книжки Вільгельма де Фріса «Рим і Патріярхати Сходу». Подія відбулася у Гарнізонному храмі Свв. Апп. Петра і Павла у межах VIII-го Екуменічного соціального тижня «Освіта задля змін: духовність та інновації».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
- У Римі відбулася презентація унікального етнокалендаря «КОЛО»
- Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки
Презентували переклад книжки о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету, проф. Олег Турій, проректор із програмного розвитку УКУ; о. д-р Юрій Саквук, керівник Пасторального відділу УКУ; о. д-р Богдан Прах, ректор УКУ.
«Прийшов час коли ми можемо подарувати як університет чудові дослідження, які дадуть можливість зрозуміти сьогодення, що можливо лише завдяки осмисленню минулого», – підкреслив ректор Українського католицького університету о. д-р Богдан Прах.
А проф. Олег Турій, проректор із програмного розвитку УКУ наголосив: «Це видання закликає нас вийти з фази накопичення знань, а перейти до осмислення досвіду Церкви, як нашої, так й досвіду інших Церков на шляху до єдності».
«Книжка Вільгельма де Фріса – це основа для розуміння таких понять, як «патріярхат», зокрема і для УГКЦ, «уніатизм» та «помісність», а найголовніше, яка між ними ключова різниця», - вважає о. д-р. Юрій Саквук, керівник Пасторального відділу УКУ.
Президент Інститут екуменічних студій о. д-р Іван Дацько зазначив, що ця праця не є лише богословською та екуменічною, він наголосив, що найперше вона – історична, в цьому полягає її найбільша вартість. «Вільгельм де Фріс мав відвагу писати правду про Церкву. Писав з великої любові до Церкви, розумів усі кривди, які відбувалися і тим самим говорив – пробачте». – підсумував о. д-р Іван Дацько та звернув увагу, що в цій книжці розкривається вся суть єдності Церкви. – «Поняття православний та католицький не протирічать, а взаємодоповнюють одне одного, а доповнювати не означає бути однаковими».
Довідка:
Книга професора Вільгельма де Фріса «Рим і Патріярхати Сходу» - це класична праця, в котрій представлено глибокий аналіз відносин між Римом і Східними Церквами. Ця книга показує, як формувалася і змінювалася позиція Риму щодо проблем, зумовлених існуванням у межах Вселенської Церкви самобутніх Східних Церков, а також способи та засоби, якими римські архиєреї намагалиcя ці проблеми розв'язати. Особлива увага приділяється давнім патріархатам Сходу, латинській Константинопольській Імперії, уніям коптів, сирійців, ассирійців, румунів. Розглянуті також Берестейська, Ужгородська та Хорватська унії.
Організатори 8-го Екуменічного соціального тижня
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»