Про відносини та проблеми комунікації Радіо Ватикану і Радянської України
Субота, 21 лютого 2009, 13:58 19 лютого 2009 року у Римі, на факультеті суспільних комунікацій Папського салезіанського університету, відбулась наукова дискусія на тему: "Радіо Ватикан і Радянська Україна. Відносини та проблеми комунікації між 1939 та 1991 роками".
19 лютого 2009 року у Римі, на факультеті суспільних комунікацій Папського салезіанського університету, відбулась наукова дискусія на тему: "Радіо Ватикан і Радянська Україна. Відносини та проблеми комунікації між 1939 та 1991 роками". Період дослідження пов'язаний з роком заснування українського відділу Радіо Ватикану та з проголошенням незалежності України. Як відомо, у 1939 році, коли Західна Україна була окупована Радянською армією, внаслідок чого розпочалися чергові переслідування християн, на прохання митрополита Андрея Шептицького Радіо Ватикан розпочало промовляти українською мовою і протягом довгих 50 років в сфері засобів масові інформації було чи не єдиним духовним джерелом для вірних в Україні.
Автором праці є випускник вищезгаданого закладу Іван Стефурак. Використовуючи архіви українського відділу Радіо Ватикану, свідчення працівників української секції та очевидців, автор висвітлює не лише історичний розвиток, але аналізує також і комунікативні стратегії української секції Радіо Ватикану, завдяки яким вдавалося подолати бар’єр «залізної заслони» і донести Боже слово до поневолених християн в Україні в часах комуністичної окупації.
Оригінальність теми викликала велике зацікавлення та, водночас, чимало запитань з боку екзаменаційної комісії. Дискусія завершилась успішним присвоєнням студенту наукового ступеня «ліцензіату» в ділянці суспільних комунікацій та журналістики.
http://www.oecumene.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp?c=267452
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»