Про духовний провід говорили семінаристи України на конференції у Львові
Понеділок, 28 березня 2016, 16:54 У Львівській духовній семінарії Святого Духа 25-27 березня 2016 року відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична богословська конференція семінарій УГКЦ «Отець Ісидор Дольницький – духовний наставник семінаристів».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Римі відбудеться конференція про служіння УГКЦ в умовах війни
- У Львові семінаристи протягом восьми годин безперервно молилися за мир в Україні
- У Львові під час благодійної «Різдвяної просфори» зібрали понад 800 тисяч гривень на підтримку семінаристів УГКЦ
У цій конференції взяли участь семінаристи Львівської, Дрогобицької, Івано-Франківської, Тернопільської та Київської духовних семінарій УГКЦ. Тож було продовжено традицію, започатковану минулого року в Київській семінарії, щороку проводити наукову конференцію за участю представників усіх греко-католицьких семінарій.
Конференція розпочалася в п’ятницю панахидою на могилі отця-прелата Ісидора Дольницького, засновника Братства «Введення у храм Пресвятої Богородиці», на Личаківському кладовищі та Літургією Напередосвячених дарів у семінарійному храмі.
Другий день конференції розпочався Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ та Митрополит Львівський. Після сніданку, привітання владики Ігоря та ректора Львівської духовної семінарії о. Ігоря Бойка розпочалося пленарне засідання конференції. Першим доповідачем був о. Євген Станішевський, духівник Львівської духовної семінарії, який присвятив свою доповідь темі духовного проводу у Святому Письмі на прикладі того, як Ісус Христос провадив апостола Петра. Основні тези його доповіді були такими: «Є три елементи духовного проводу: навчання, розпізнавання та підбадьорення. Учень повинен довіряти тому, чого вчить та що вимагає від нього духовний отець, навіть якщо не розуміє цього. Любов, молитва та довіра є основою духовного проводу». Продовжив роздумувати над темою конференції, але вже у світлі традиції Церкви Преосвященніший владика Венедикт (Алексійчук). Основою для його роздумів було духовне батьківство св. Антонія Великого, св. Пахомія і трьох старців із Гази: Варсонофія, Івана та Доротея. Владика Венедикт зазначив, що духовне наставництво не здобувається на студіях богослов’я, а шляхом молитви, довгої боротьби із своїми пристрастями. Бо як говорить християнський Схід, «правдивий богослов – це той, хто молиться». У своєму виступі владика Венедикт наголосив, що надзвичайно важливою у духовному проводі є покора. Окрім того, він ствердив, що ми, сучасні люди, мало довіряємо тому, що Бог може промовити до нас через когось іншого. Стосовно пошуку духовного провідника єпископ сказав, що його не потрібно вибрати, а молитися за нього.
Наступним доповідачем був владика Григорій (Комар), протосинкел Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Він розповів про багатогранну постать та спадщину отця Ісидора Дольницького як духовного наставника семінаристів. Далі доктор богослов’я і викладач УКУ Ігор Василишин представив творчу та наукову спадщину отця Ісидора, а викладач ЛНУ ім. Івана Франка Оксана Лазор розповіла про особливості перекладу праць о. Ісидора Дольницького на сучасну українську мову. Завершив роботу на пленарному засіданні о. Володимир Стефанишин, постулятор у беатифікаційному процесі о. Ісидора. Цікаво, що його попередником у цій справі був тоді ще отець, а сьогодні Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Отець Володимир зазначив, що наразі ведеться активна робота в процесі беатифікації о. Ісидора: зібрано багато документів, які стосуються його життя і творчості, створений трибунал та цього року планують створити історичну комісію в цій справі.
Після обіду слово перейшло до семінаристів, які доповідали у трьох секціях: духовний провід у Святому Письмі, традиції Церкви та у ХХІ столітті. У секції «Духовний провід у Святому Письмі» виступили два семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії - бр. Олег Карпенко (VI курс) на тему «Архиєрейська молитва Ісуса Христа – взірець для душпастиря сьогодні» та бр. Павло Лоєк (ІI курс) з доповіддю «Духовний провід у Святому Письмі на прикладі уривку Ісус – Добрий Пастир (Ів. 10, 1-21)». Водночас три інші семінаристи КТДС взяли участь у роботі секції «Духовний провід у ХХІ столітті», а саме: диякон Олександр Богомаз (V курс) доповідав на тему «Особливості духовного проводу чоловіків у сучасних умовах Південно-Східної України», бр. Тарас Брацюнь (ІІI курс) – на тему «Духовний провід за допомогою книг», бр. Ярослав Кузишин (I курс) – на тему «Співпраця душпастиря і мирян».
У конференції активну участь взяв проректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії прот. Андрій Чорненко, який був одним із трьох модераторів.
Після насиченого дня учасники конференції молилися разом Вечірню, Ісусову молитву за Україну. Завершилася конференція вранці у неділю, 27 березня, Божественною Літургією в семінарійному храмі.
Організатори та учасники конференції висловили надію на те, що одна із греко-католицьких семінарій прийме естафету від Київської та Львівської духовних семінарій і проведе конференцію за участю представників всіх семінарій УГКЦ в Україні наступного року.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»