АКТУАЛЬНО

Перший національний симпозіум східного богослов'я відбувся в Куритибі (Бразилія)

П'ятниця, 30 серпня 2013, 10:53
Від 27 до 28 серпня 2013 року в монастирі отців василіан у м. Куритиба (Бразилія) відбувся Перший національний симпозіум східного богослов’я на тему: «Ознайомлення зі Східними Церквами, Православними і Католицькими, в Бразилії». Головними організаторами цього заходу були викладачі та студенти філософського факультету Колегіуму святого Василія Великого і єпархія УГКЦ Святого Івана Хрестителя в Бразилії.

Симпозіум проводився з метою об'єднання богословів, дослідників, вчителів і студентів богослов’я, богопосвячених осіб та усіх зацікавлених цією темою; розповсюдження цінностей християнського Сходу; створення середовища з відповідними умовами для дебатів та вивчання Східних Церков, які присутні в Бразилії; поширення інформації про існування та вагомість Східних Церков та східного богослов’я в Бразилії, а також обговорення можливості організації Центру східних церковних наук у Бразилії, - повідомляє офіційний сайт Василіянського чину Святого Йосафата.

У заході активну участь взяли: владика Володимир (Ковбич), Єпарх Куритибський; владика Єремія (Ференц), Єпарх Української Православної Церкви в Бразилії; о. Массімо Пампалоні, віце-ректор Східного папського інституту в Римі; професор, монсеньйор Теодор А. С. ди Олівиір, Греко-Вірменська Католицька Церква в Бразилії; професор, монсеньйор Павло А. Таманіні, Грецька Православна Церква в Бразилії, професор, монсеньйор Селсо Калларрарі, Сирійська Православна Церква в Бразилії, представники чернечих спільнот та інші достойники.

Два дні праці розпочалися спільною молитвою Третього часу португальською мовою. У ході пленарних засідань учасники слухали і обговорювали доповіді стосовно головних тем східного богослов’я.

Приємно було слухати про те, що доповідачі і від католицьких, і некатолицьких Церков говорили про об'єднання усіх у справжньому християнському дусі. Для прикладу, доповідь о. Массімо Пампалоні на тему «Східне богослов’я між традицією і сучасними обставинами» гармонійно доповнювалася словом о. Павло А. Таманіні.

Перший день роботи також проходив у трьох групах, які розглядали такі теми: «Релігійність, ідентичність та етнічність у Східних Церквах у Бразилії», «Візантійські ікони: образ і мистецтво у Східних Церквах у Бразилії» та «Думка східних отців і їхній вплив на історію богослов’я».

Наступного дня учасники заходу обговорювали тему: «Присутність Східних Церков у Бразилії: їхня ідентичність, перспективи та виклики». Далі всі відвідали головні католицькі і православні східні храми в м. Куритиби. Того ж дня з доповіддю на тему «Святий Дух, Церква і екуменізм у богослов'ї Павла Євдокімова» виступив владика Володимир (Ковбич). Закінчував зустріч модератор о. Теодор Ганиш, ЧСВВ. Ішлося про те, що черговий симпозіум відбудеться в Куритибі 26-27 серпня 2014 року. Основною його темою буде Декрет Другого Ватиканського Собору про Східні Церкви «Orientalium Ecclesiarum», 50 років з часу проголошення якого виповниться наступного року.

Також було обрано членів оргкомітету.

Зі словами подяки і найкращими побажаннями закривав симпозіум о. Теодор: «Хвала Богу, симпозіум відбувся успішно та приніс велику користь не тільки учасникам, а й всій Христовій Церкві. Насамперед, уперше відбулася зустріч з представниками всіх Східних Церков, які прибули до Бразилії в часи різних міграцій, спричинених соціальними, політичними та воєнними обставинами. Вони не лише познайомились, а й обговорили спільні успіхи та проблеми, визначили дії на майбутнє.

Ця зустріч, напевно, допомогла багатьом учасникам, зокрема членам Римо-Католицької Церкви, відкрити дійсність існування Східних Церков у Бразилії, їхні права та обов’язки. Симпозіум допоможе багатьом здобути ширше та глибше поняття про Католицьку Церкву, її різноманітність у єдності із Вселенським Архиєреєм Папою Римським та розуміння того, що бути одно у Христі – це Божа Заповідь.

Думаємо, що розпочався новий шлях для добра всіх християн у Бразилії. Надіємося, що наступні симпозіуми виплекають також багато добрих плодів для Христової Церкви, що сприятиме взаємній співпраці між християнами, зближуватиме їх до єдності на спільне добро і на більшу Божу славу.

Повідомив о. Василь Ковбич, ЧСВВ,
вислужений протоархимандрит Василіанського чину святого Йосафата

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next