Пенітенціарне душпастирство УГКЦ про Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою
Середа, 22 лютого 2012, 19:41 22 лютого відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою. Тема взаємного прощення та примирення незмінно звучить також у Сиропусну неділю, перед початком Великого посту, що припадає на 26 лютого. Цим двом датам буде присвячена зустріч волонтерів душпастирства з вихованцями Прилуцької виховної колонії для неповнолітніх правопорушників у суботу, 25 лютого.
22 лютого відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою. Тема взаємного прощення та примирення незмінно звучить також у Сиропусну неділю, перед початком Великого посту, що припадає на 26 лютого. Цим двом датам буде присвячена зустріч волонтерів душпастирства з вихованцями Прилуцької виховної колонії для неповнолітніх правопорушників у суботу, 25 лютого.
«Тюремне душпастирство повинно бути особливо пильним, щоб не перетворити християнську любов до в'язнів на атаку законного правосуддя чи байдужість до злочинної поведінки, - висловив свою думку о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України. - Тісна робота з в'язнями та вияв до них християнського милосердя не слід хибно сприймати як виправдання скоєних ними злочинів. Якщо люди порушують права інших, то справедливо накласти на них покарання та вимагати компенсації. Несправедливо ігнорувати права жертв. Але несправедливо також карати невинну людину, як і несправедливо не карати тих, хто порушив законні права інших».
http://prison-pastoral.blogspot.com/2012/02/22.html
З історії:
За намаганням приборкати зростання злочинності та покарати правопорушників потреби реабілітації жертв злочинів часто залишалися непоміченими. Не раз суди карають іменем закону, нехтуючи проблемами постраждалих від злочинів, які потребують надолуження та примирення.
Здебільшого жертви злочину очікують помсти від засудженого винуватця й роками живуть у страху. Бо злочинець за колючим дротом часто так і не переживає каяття, а лише озлоблюється, витісняючи свою провину зі сфери своєї відповідальності. Також тюремне ув'язнення у багатьох випадках є мірою покарання, якій можна було б знайти більш ефективну альтернативу. Вже в середині 70-х років XX сторіччя зародилося Відновне правосуддя як рух за зміну поглядів на проблему злочину і покарання. Підхід, що лежить в його основі, зорієнтований на надання можливості сторонам конфлікту й суспільству в цілому самим упоратися з наслідками злочину.
У вересні 1985 року VII конгрес ООН щодо запобігання злочинності та поводження з правопорушниками запропонував Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів та зловживання владою. А 29 листопада 1985 року Генеральна асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів та зловживання владою. 22 лютого 1990 року уряд Англії опублікував "Хартію жертв злочинів". Відтоді у світі відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»