АКТУАЛЬНО

Парафія з Ганновера (Німеччина) подарувала вантажний автомобіль для потреб фундації «Мудра справа»

Понеділок, 30 травня 2022, 19:06
Парафіяльна спільнота Святого Володимира із міста Ганновера передала для благодійних потреб Патріаршої фундації «Мудра справа» вантажний автомобіль.

Вже сьогодні ця вантажівка розвозить пакунки із продуктовими наборами та гуманітарну допомогу в найбільш постраждалі регіони нашої країни – на Чернігівщину, Сумщину, у Запоріжжя, Одесу та Харків.

Ініціатором благодійної допомоги став о. Роман Максимців, парох персональної парафії Святого Володимира в Ганновері, радник Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ. У коментарі він більш детально розповів про благодійну ініціативу, яку вдалося реалізувати в тісній співпраці із німецькими партнерами.

«Десь за тиждень до початку повномасштабної війни мене та мою дружину Марію почали запитувати місцеві репортери щодо коментаря стосовно ситуації в Україні. Ми радо погоджувалися на різні інтерв’ю. Маю враження, що запитання: «А що ви будете робити, коли розпочнеться активна фаза війни?» - мали, можливо, провокативний або пророчий елемент. Ми відповідали, що будемо активно допомагати, що, зрештою, ми і робили ще від моменту захоплення східних територій України», – розповідає отець Роман.

Відтак парох парафії Святого Володимира зазначає, що з перших днів повномасштабного вторгнення вся парафіяльна спільнота та різні однодумці розпочали збирати гуманітарну допомогу: речі першої необхідності, медикаменти та їжу. Часто потрібно було забирати допомогу від менших фірм, які не мали свого транспорту. Тому вони звернулися по допомогу в цій справі до наших німецьких друзів, які знайшли вантажну машину та допомогли її придбати для потреб парафії.

«Ми співпрацюємо з багатьма церковними структурами в Україні і знаємо, що останнім часом потрібна їжа, особливо в малих населених пунктах та віддалених місцевостях. В Україні є зараз майже шість мільйонів внутрішніх біженців. Тому, коли ми дізналися про намір Патріаршої фундації «Мудра справа» допомагати потребуючим людям продуктами харчування, то вирішили подарувати цей автомобіль, щоб він міг доставляти ці продуктові набори в різні місцевості. У цей час фундація якраз шукала вантажну машину і організовувала логістичний центр. Радіємо, що можемо в такий спосіб долучитися до розбудови соціального служіння Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава», – мовив священник.

Проте він відразу підкреслює, що для ефективного служіння фундації багатьом людям однієї машини недостатньо, тому вони вже шукають з партнерами наступну вантажівку. «На жаль, війна не закінчується, а запал німецьких громадян в нашому місті після понад 70 відправлених в Україну вантажних машин зменшується. Однак ми далі збираємо допомогу для України. Ситуація і надалі є критичною», – каже він.

«Важливо пам’ятати, що, допомагаючи ближнім, ми допомагаємо самому Христу, який є в них присутній. Допомагаючи, ми даємо їм надію, тому що ми про них не забули і так даємо силу долати наслідки лихоліття війни», – мовив на завершення парох персональної парафії Святого Володимира в Ганновері отець Роман Максимців.

Коментуючи цю благодійну ініціативу, патріарший економ о. Любомир Яворський повідомив, що на сьогодні в межах благодійного проєкту Патріаршої фундації «Мудра справа» із формування продуктових наборів закуплено сто тонн продуктів, із яких 55 тонн вже запаковано і підготовано до відправлення в різні регіони України. Водночас до цієї акції долучаються різні люди з усього світу. «Наші партнери – парафіяльна спільнота із Ганновера в особі отця Романа Максимціва – постаралися, щоб ми мали вантажівку для перевезення продуктових наборів самостійно. Очевидно, що такий спосіб є значно дешевшим та ефективнішим, бо потребує лише покриття витрат пального та дозволяє їздити в різні віддалені місця», – мовив о. Любомир.

Водночас він підкреслює, що на цьому фундація не зупиняється. «Ми потребуємо ще більше транспорту для збільшення нашої мобільності. Адже ситуація із харчами постійно погіршується і це потребує відповіді від нас. До прикладу, ми здійснили поїздку до Кропивницького, куди завезли 600 пакунків. Проте, подякувавши, отець відзначив, що цього йому вистачить лише на півтора тижні. Після цього він знову потребує підтримки, щоб допомагати іншим».

«Війна продовжується. І хоч ми тільки напрацювали цей проєкт, вже сьогодні ми його активно розвиваємо. Це стосується як залучення нового транспорту, так і формування більшої команди», – підкреслив на завершення патріарший економ.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next