Отець Петро Ґаладза: «Життєрадісна жертовність є змістом Літургії, яка приносить нам єдність»
Середа, 26 серпня 2015, 13:23 Життєрадісна жертовність є змістом Літургії, яка приносить нам єдність - єдине Тіло і Кров Спасителя. Тому ми повинні постійно “рятувати богослужіння” від нашої грішної формальності, рутинності, поверховості.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Секретаріат VII сесії Патріаршого Собору проаналізував проведення першої сесії Всецерковного форуму
- Про синодальну дорогу Церкви розмірковували учасники першої сесії Всецерковного форуму УГКЦ
- Блаженніший Святослав: «Вірити означає не просто погодитися на щось, чого я не розумію. Вірити – це наново народитися»
Такими словами звернувся о. Петро Ґаладза, доктор богослов’я, до делегатів Патріаршого Собору «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», доповідаючи на тему «Плекання єдності в УГКЦ. Сопричастя» 26 серпня під час пленарного засідання. Трансляція пленарного засідання Патріаршого Собору. День другий.
Як розповів священик, у Канаді на єпархіальному рівні відновили літургійний звичай «поцілунку миру» під час Божественної Літургії: «Поцілунок миру – акт прощення і примирення та скріплення єдності, як відомо з апостольського передання». Він пригадав, що існує пасхальний поцілунок – “христосування” - найбільш давня частина нинішньої Пасхальної утрені, яку майже всі в УГКЦ пропускають. А також Вeчірня всепрощення (напередодні Великого посту), коли священик стає на коліна перед кожним парафіянином і просить прощення, а всі присутні роблять так само.
Священик запропонував поміркувати ще над кількома моментами, які також стосуються питання єдності: «Священики повинні старатися знати ім’я кожної особи і причащати поіменно. Відновити Обітницю, 25-хвилинну відправу, на якій навіть люди, котрі працюють, можуть щодня причащатися. Вимагати, щоб там, де обставини на це дозволяють, священики відвідували кожного парафіянина з йорданським благословенням, а не тільки тих, що просять. Нести харчі, які благословлялися на литії, до віддалених та відчужених. Принаймні раз на рік відвідати сусідню православну (і римо-католицьку) парафію, щоб єдність і екуменізм набрали конкретного обличчя. А ще УГКЦ і всі українці повинні святкувати Різдво не тільки з росіянами і сербами, а й зі всіма іншими християнами».
Підсумовуючи, священик сказав, що там, де панує виразна відданість місії благовістувати спасіння в Ісусі Христі всім без винятку, згідно з апостольським переданням, там буде й спасительна єдність.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»